Vo Zvolene si domáci poľahky poradili s mladíkmi

Favorizovaní hráči HKM Zvolen zvíťazili v utorňajšom stretnutí 9. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad tímom HK Orange 20 presvedčivo 4:1.

04.10.2016 20:50
Daniel Krejči Foto: ,
Radosť hokejistov Zvolena.

Mladíci držali krok s „bryndziarmi“ len v prvej tretine, keď v 15. min strelil Niki Jaško kontaktný gól na 1:2. Zvolenčania definitívne rozhodli o triumfe v druhej tretine zásluhou Bruna Mráza, ktorý za štyri minúty dva razy skóroval a domáci bez väčších problémov doviedli duel do úspešného konca.

Hráči „dvadsiatky“ v doterajších šiestich vystúpeniach v elitnej slovenskej súťaži ešte nezabodovali, Zvolen sa z 8. miesta v tabuľke posunul so 14 bodmi pred Martin a Nové Zámky na 6. priečku.

HKM Zvolen – HK Orange 20 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

• Góly: 2. P. Zuzin (Majdan, Martin Ďaloga), 7. Habšuda (Martin Ďaloga, Majdan), 28. B. Mráz (Klhůfek, Kňazev), 32. B. Mráz (Klhůfek, T. Valenta) – 15. N. Jaško (A. Liška)
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Pätoprstý (HK Orange) osobný trest 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefík, Majling – M. Kollár, Holienka, 485 divákov
  • Zvolen: S. Baroš – Andersons, T. Valenta,, Habšuda, Demiters, Hataš, F. Fekiač, M. Ivan, L. Dubeň – Kňazev, B. Mráz, Klhůfek – Majdan, P. Zuzin, Martin Ďaloga – Ondris, Řezač, J. Šimíček – S. Petráš, Halama, Miloš Kelemen
  • HK Orange 20: Babik (32. Durný) – Mário Grman, Košecký, Hain, Bdžoch, D. Trška, Jendroľ, S. Šefčík, Hedera – Marek Hecl, Oško, Pataky – Ondov, M. Murín, Váňa – L. Žiak, L. Pätoprstý, J. Koyš – Vybíral, N. Jaško, A. Liška