Favoriti sa ujali vedenia 2:0 v sérii. Martin i Žilina kládli odpor

Hokejisti majstrovského HC Košice po piatkovom triumfe 4:1 nad hráčmi MHC Martin zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

12.03.2016 19:42
Tomáš Hrnka Foto: ,
Zľava: Tomáš Hrnka z Košíc a Michal Dzubina z Martina v 2. štvrťfinálovom zápase play-off hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice - MHC Martin.

Domáci však tentoraz v metropole východu uspeli tesnejšie 3:2. Zverenci českého trénera Rostislava Čadu viedli po prvej tretine 2:0 zásahmi Petra Boltuna a Gabriela Spilára v presilovej hre. V prostrednom dejstve hostia z Turca znížili zásluhou Filipa Nemčeka.

V tretej dvadsaťminútovke najprv Košičanom dvojgólový náskok prinavrátil Tomáš Hričina a v poslednej minúte konečný výsledok stanovil Martinčan Michal Murček. „Oceliari“ sú na polceste do semifinále vyraďovacej časti, séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz na dva zápasy presťahuje do Martina.

HC Košice – MHC Martin 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) – stav série: 2:0

Góly: 6. Boltun (Hričina), 16. Spilar (P. Bartoš, Deyl), 50. Hričina (Deyl) – 23. F. Nemček (Murček, J. Dlouhý), 60. Murček (Jass)
Vylúčeni: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, T. Orolin – Kacej, Stanzel, 4096 divákov
Košice: Halász – Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Cebák, P. Mikuš, Jankovič, Matúš Chovan, Macejko – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Bicek – Tibor Varga, Češík, Šoltés – Boltun, Milý, Hričina
Martin: Dzubina – Rusina, J. Tabaček, Trávniček, Jáchym, M. Dvořák, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Vyskoč – Cipulis, Galamboš, Surovka – R. Varga, Sprukts, Dírer – Kabáč, Murček, F. Nemček – Poliaček, Uhrík, Jass

Nitra tentoraz vyhrala v riadnom hracom čase

Hokejisti HK Nitra po piatkovom tesnom triumfe nad MsHK DOXXbert Žilina 4:3 po predĺžení potvrdili úlohu favorita a zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Domáci hráči tentoraz nepotrebovali „nadstavbu“, uspeli v riadnom hracom čase – 2:0 a rovnaký stav je aj v sérii hranej na štyri víťazstvá.

Vedúci gól Nitry strelil v 13. min Kanaďan Judd Blackwater, „poistku“ pridal v 33. min skúsený Juraj Štefanka. „Vlci“ sa síce snažili skorigovať stav, ale brankár spod Zobora Vlastimil Lakosil zatiahol roletu a dosiahol shutout. Hráči Žiliny budú mať možnosť zdramatizovať štvrťfinále play-off v dvoch následných domácich dueloch.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) – stav série: 2:0

Góly: 13. Blackwater (M. Slovák, Laliberté), 33. J. Štefanka (Milo, Kutálek)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ježek (Žilina) osobný trest 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefík – J. Tvrdoň, Výleta, 2892 divákov
Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, E. Piačka, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák
Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Kurali, Ťavoda, Makovský, M. Leško, E. Švec, Mendrej – Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, V. Škoda, L. Handlovský – Drevenák, Ježek, Valášek – Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň