Košičania nedostali od mladíkov gól, nasúkali im ich osem

Hokejisti HC Košice excelovali v utorňajšom zápase 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016, keď na Zimnom štadióne Vladimír Dzurillu v bratislavskom Ružinove sfúkli z ľadu reprezentačnú "dvadsiatku" - triumfovali 8:0.

24.11.2015 19:54 , aktualizované: 20:21
Košice, Banská Bystrica Foto: ,
Radosť hokejistov Košíc.

Po prvej tretine viedli „oceliari“ 2:0, keď skóre otvorili v presilovke o dvoch korčuliarov. Domácim mladíkom nepomohla ani výmena brankárov z 31. min: Stanislav Škorvánek, ktorý za necelú polovicu duelu inkasoval štyri góly, prepustil miesto Dávidovi Hrenákovi. Ten si udržal čisté konto len šesť minút, keď na 5:0 pre východniarov upravil Jiří Bicek, už o desať sekúnd pridal gól číslo šesť nestarnúci Peter Bartoš. V záverečnej časti stretnutia dokonali gólový uragán Marek Bartánus a Richard Lelkeš.

Orange 20 – Košice.

Košice si vďaka vysokému triumfu upevnili štvrtú pozíciu v tabuľke, so 45 bodmi majú dvojbodové manko na tretiu Duklu Trenčín, za vedúcim Zvolenom zaostávajú o 5 bodov.

HK Orange 20 – HC Košice 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)

• Góly: 8. M. Dudáš (E. Šedivý, Bicek), 11. T. Hrnka (Matúš Chovan), 23. Bortňák (Sojčík, Hričina), 27. T. Hrnka (P. Bartoš, Deyl), 37. Bicek (M. Bartánus, M. Macejko), 37. P. Bartoš (E. Šedivý, T. Hrnka), 49. R. Lelkeš (M. Dudáš, P. Bartoš), 50. M. Bartánus (E. Šedivý, Bicek)
  • Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach – Holienka, Orolin, 253 divákov
  • Orange 20: Škorvánek (31. Hrenák) – Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký – Briestenský, M. Sukeľ, Sádecký – J. Sukeľ, J. Šiška, Hrušík – J. Milý, Ondruš, P. Galis – J. Tatár, M. Surový, D. Novák – Klenko
  • Košice: Melicherčík – Deyl, Cebák, E. Šedivý, Matúš Chovan, M. Macejko, M. Dudáš, B. Pavúk – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš – R. Jenčík, Češík, Boltun – Bortňák, Sojčík, Hričina
Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HC Košice