Košice nedali šancu Piešťanom, Zvolen zbíjal v Skalici

Hokejisti HC Košice si v piatkovom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 poradili na vlastnom ľade s hráčmi ŠHK 37 Piešťany 5:1.

20.11.2015 20:04 , aktualizované: 20:30
Jiří Bicek, Eduard Šedivý Foto: ,
Košický útočník Jiří Bicek (vľavo) sa presadil aj gólovo.

V úvodnom dejstve zápasu sa za domácich strelecky presadili Jiří Bicek a Jakub Suja, na ich zásahy stihol v tej istej tretine odpovedať hosťujúci Jozef Tibenský. V prostrednej časti duelu však skórovali Košičania Martin Dudáš a Tomáš Hrnka, piaty gól „oceliarov“ pridal v 55. min opäť spomenutý Dudáš.

Košice – Piešťany

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

• Góly: 8. Bicek (Suja, Deyl), 11. Suja (M. Bartánus), 36. M. Dudáš (P. Bartoš), 38. T. Hrnka (M. Dudáš, P. Bartoš), 55. M. Dudáš (M. Macejko, R. Lelkeš) – 15. Tibenský (Holovič, J. Ručkay)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, P. Jonák – Korba, Rovenský, 3500 divákov
  • Košice: Melicherčík – Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Dudáš, M. Macejko, Sojčík, Hričina – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš – R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan – Bortňák, Boltun, D. Mikula
  • Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Trefný, Hluch – K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – Valo, J. Tomčák, Hrehorčák

Žilina si doma poradila s Trenčínom

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v domácom dueli nad hráčmi Dukly Trenčín 3:1. O prvý gól stretnutia sa v 7. min postaral Žilinčan Milan Drevenák. „Vlci“ poistili svoj triumf až v tretej tretine. V 50. min sa strelecky presadil Václav Stupka a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času bývalý hokejista „vojakov“ Ján Homer. Hostia v 59. min už iba skorigovali zásluhou Tibora Melichárka, ktorý aj uzavrel skóre zápasu.

Žilina – Trenčín

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

• Góly: 7. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 50. Stupka (Valášek, Konečný), 57. Homer (Š. Novotný, Stupka) – 59. T. Melichárek (Drgoň, J. Gašparovič)
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Makovský na 10 min za napadnutie hlavy a krku – Michal Hlinka na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 982 divákov
  • Žilina: T. Tomek – D. Brejčák, M. Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Mendrej – Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, F. Nemček – E. Švec, D. Rehák, Rogoň
  • Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, Holenda, Ryzák, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Vozdecký – Koyš, J. Zlocha, Šišovský

Zvolen zbíjal v Skalici

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na zimnom štadióne HK 36 Skalica 3:1. Do tretej tretiny vstúpili mužstvá na Záhorí za zmierlivého stavu 1:1, o zisku všetkých bodov pre hosťujúcich Zvolenčanov gólom v 47. min rozhodol Jan Semorád, na ktorého už o minútu neskôr poisťujúcim zásahom nadviazal Bruno Mráz.

HK 36 Skalica – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

• Góly: 30. R. Školiak (Zálešák, Jan Novák) – 20. Semorád (R. Puliš, Brabenec), 47. Semorád, 48. B. Mráz (Klhůfek)
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tvrdoň, Výleta, 967 divákov
  • Skalica: Romančík – Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Brodek, Zukal – D. Pašek, R. Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Lantoš, Mickievics, K. Jass – Rožník, L. Klíma, Bezúch
  • Zvolen: S. Baroš – Demiters, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan – R. Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – P. Zuzin, V. Fekiač, Misenev – J. Žilka

Nitra doma nezaváhala, zdolala Martin

Hokejisti HK Nitra nezaváhali, keď zdolali hráčov MHC Martin 3:1. V úvodnej tretine zápasu sa strelecky dvakrát presadil David Laliberté, v prostrednej časti hry zvýšil v oslabení už na 3:0 pre „corgoňov“ Marek Slovák. Hráči z Turca už iba znížili v 37. min, gól dal Daniel Rzavský.

HK Nitra – MHC Martin 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

• Góly: 13. Laliberté (M. Slovák, Blackwater), 16. Laliberté (M. Slovák, Guoth), 33. M. Slovák (Ordzovenský) – 37. Rzavský (Kabáč, M. Dírer)
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Snášel – Jobbágy, Smrek, 2212 divákov
  • Nitra: M. Valent – Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, M. Novák, Milo, Guoth, M. Pupák – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Stloukal, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Kutálek
  • Martin: Orčík – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Tomáš Varga, P. Trávniček – F. Skladaný, Murček, Tibor Varga – Pokrivčák, Jurášek, M. Kokavec – Jokeľ, M. Dírer, Rzavský – R. Varga, Kabáč, Uhrík

Poprad otočil duel s Banskou Bystricou

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad hráčmi HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 až po samostatných nájazdoch. „Kamzíci“ otočili nepriaznivý stav, nakoľko hostia sa v 32. min ujali vedenia zásluhou Juraja Majdana. Domáci vyrovnali v 38. min, strelecky sa presadil Lukáš Paukovček. V riadnom hracom čase ani predĺžení už ďalší gól nepadol, o triumfe a dvoch bodoch pre Popradčanov rozhodol úspešným samostatným nájazdom Lauris Bajaruns.

Poprad – Banská Bystrica

HK Poprad – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 38. L. Paukovček (Dinda, Paločko), rozh. sam. nájazd Bajaruns – 32. Majdan
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Gajan, Holienka, 1225 divákov
  • Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Gáborčík – Paločko, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Števuliak, Bajaruns, Štrauch
  • Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Jankovič – Majdan, Galamboš, R. Tománek – Gillies, Kytnár, L. Handlovský – M. Hudec, Handzuš, O. Mikula – Lamper, T. Zigo, Róth – R. Gašpar
Viac na túto tému: #HKM Zvolen #Tipsport extraliga #HC Košice #HK Poprad #MsHK DOXXbet Žilina