Trenčín získal v predĺžení skalp lídra, Nitra tesne zdolala majstrovské Košice

V nedeľňajšom šlágri 21. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 sa tešili z víťazstva hráči Dukly Trenčín. Dosiahli ho v predĺžení proti HKM Zvolen 4:3.

15.11.2015 17:50
HK Nitra, HC Košice Foto: ,
Hráči HK Nitra (vľavo) a brankár Tomáš Halász z HC Košice (vpravo) počas 21. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HC Košice.

Trenčania otočili vývoj duelu, keď v tretej tretine prehrávali 2:3, ale Jakub Gašparovič v 54. min vyrovnal a v štvrtej minúte nadstaveného času Radek Dlouhý rozhodol, že v súboji s lídrom tabuľky dva body si prípíše na konto Dukla. Zvolenčania zostávajú na čele s dvojbodovým náskokom práve pred svojím premotižeľom.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 9. M. Jakúbek (Koyš), 43. J. Gašparovič (Róbert Petrovický), 54. J. Gašparovič (Róbert Petrovický), 64. R. Dlouhý (Hatala) – 20. Klhůfek (Obdržálek, F. Fekiač), 34. R. Puliš (Brabenec, Semorád), 48. R. Puliš (E. Bagin)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bjork, Kubuš – Junek, Šefčík, 2630 divákov
Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, Hatala, Drgoň, Ryzák, Holenda, Toman, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Šišovský – M. Jakúbek, J. Zlocha, Koyš
Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan – R. Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Misenev – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Tesný úspech Nitry proti Košiciam

Aj druhý atraktívny zápas priniesol víťazstvo domáceho tímu. Kým Trenčania potrebovali na triumf nad Zvolenčanmi predĺženie (4:3), hráči HK Nitra to v súboji s úradujúcim majstrom HC Košice zvládli už v riadnom hracom čase (3:2).

Nitrania mali raketový nástup, keď v 3. min vyhrávalii už 2:0. Hostia v prvej tretine skorigovali, ale v 26. min poslal opäť do dvojgólového vedenia tím spod Zobora Juraj Štefanka, ktorého presný zásah sa neskôr ukázal ako víťazný. Naň totiž dokázal onedlho odpovedať už len Košičan Richard Lelkeš, ale znamenalo to iba skorigovanie tesnej prehry.

Nitra si udržala 3. priečku v tabuľke.

HK Nitra – HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 1. M. Slovák (Blackwater), 3. J, Štefanka (Bajtek), 26. J. Štefanka (Macík, Milo) – 11. T. Hrnka (Deyl, R. Jenčík), 28. R. Lelkeš (P. Bartoš, T. Hrnka)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše H. Ručkay a Macík (obaja Nitra) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lukšík, P. Stano – Stanzel, Tvrdoň, 2888 divákov
Nitra: M. Valent – Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, M. Novák, Milo, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Stloukal, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Kutálek
Košice: T. Halász – M. Dudáš, Cebák, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, M. Macejko, B. Pavúk – P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš – M. Bartánus, Suja, Bicek – Boltun, Češík, Šoltés – Bortňák, R. Jenčík, T. Hričina – D. Mikula

V derby víťazstvo Žiliny nad Martinom

Dôležité víťazstvo v boji o účasť v play-off dosiahli hokejisti MsHK DOXXbet Žilina, ktorí zdolali MHC Martin 3:1. Základ svojho úspechu v stredoslovenskom derby položili domáci dvoma gólmi v prvej tretine zásluhou Stupku a Nemčeka.

Nádej na zdramatizovanie duelu vykresal v druhej časti martinský líder Skladaný, ale zisk troch bodov pred Žilinčanov spečatil v 50. min Konečný. Vďaka nim stiahli svoj odstup na Martinčanov v tabuľke už len na dva body.

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 8. Stupka (Konečný, Valášek), 11. F. Nemček (Schroner), 50. Konečný (Stupka, Valášek) – 36. F. Skladaný (Murček, J. Dlouhý)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Gavalier, Smrek, 2123 divákov
Žilina: T. Tomek – D. Brejčák, M. Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Niník, Makovský – Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, F. Nemček – E. Švec, D. Rehák, Rogoň
Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, P. Trávniček – Kabáč, Jurášek, Tibor Varga – F. Skladaný, Murček, M. Kokavec – Jokeľ, M. Dírer, Uhrík – R. Varga, T. Rusina, Rzavský – Tomáš Varga

Brendl zariadil Skalici tri body

Hokejisti HK 36 Skalica sa nechcú zmieriť s pozíciou posledného tímu tabuľky Tipsport ligy. Krok k odpútaniu sa z 10. priečky urobili v zápase, v ktorom si poradili s HK Poprad 3:2. Vo vyrovnanom súboji išli domáci trikrát do vedenia, na presné zásahy Opaleka a Baráka našli Podtatranci odpoveď zásluhou Krotáka a Hvilu, ale na gól českého útočníka Brendla z úvodu tretej tretiny už nedokázali zareagovať.

HK 36 Skalica – HK Poprad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 9. Opalek (Korytko, Brendl), 23. Barák (Mickievics, J. Rožník), 41. Brendl (Korytko) – 19. Kroták (Bajaruns, Hvila), 35. Hvila (Kroták)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga – Synek, Orolin, 824 divákov
Skalica: Romančík – Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Zukal – D. Pašek, R. Školiak, Studenič – L. Klíma, Brendl, Komínek – K. Jass, Mickievics, Bezúch – J. Rožník, Lantoš, Korytko
Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Ťavoda, Malina, Gáborčík – Paločko, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Števuliak, Bajaruns, Štrauch

B. Bystrica v III. tretine zmietla Piešťany

Dva tretiny živili hokejisti ŠHK 37 Piešťany nádej na úspešný výsledok na ľade HC '05 iClinic Banská Bystrica. Po vyrovnanej úvodnej dvadsaťminútovke poslal domácich tesne po polovici stretnutia do vedenia Sandgren a v tretej časti sa hralo už podľa banskobystrickej taktovky. Ďalši tri presné zásahy v piešťanskej sieti znamenali jednoznačné víťazstvo „baranov“ 6:2.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Góly: 10. T. Zigo (Lamper), 20. R. Tománek (Galamboš, Šmach), 32. Sandgren (R. Tománek, Majdan), 42. I. Ďatelinka (O. Mikula), 50. R. Tománek (z tr. strieľania), 60. Kytnár – 6. Belluš (Brancis, R. Filip), 15. Holovič (J. Ručkay)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Belluš (Piešťany) 10 min osobný trest +DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, 1903 divákov
Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, R. Tománek – Róth, Kytnár, L. Handlovský – M. Hudec, Handzuš, O. Mikula – Lamper, T. Zigo, Gillies – R. Gašpar
Piešťany: Košarišťan – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip – K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák – F. Hudec, Valo

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HC Košice #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica