Košice otočili zápas so Skalicou, Trenčín nemal problémy s dvadsiatkou

Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice zvíťazili v utorkovom domácom dohrávanom zápase 9. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad mužstvom HK 36 Skalica 2:1 po predĺžení.

27.10.2015 20:04 , aktualizované: 20:28
Radek Deyl, Koba Jass, HC Košice, HK 36 Skalica Foto: ,
Košičan Radek Deyl (vľavo) v súboji s Kobom Jassom zo Skalice.

Hosťujúci Záhoráci síce od 25. min viedli zásluhou zásahu Reného Školiaka, ale „oceliari“ o desať minút neskôr vyrovnali vďaka gólu Dalibora Bortňáka. O osude duelu rozhodol v štvrtej minúte nadstaveného času Martin Dudáš.

Košice – Skalica.

HC Košice – HK 36 Skalica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

• Góly: 35. Bortňák (E. Šedivý), 64. M. Dudáš (Matúš Chovan, M. Bartánus) – 25. R. Školiak (L. Klíma, Ďurák)
  • Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: R. Lelkeš (Košice) a Ďurák (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Gavalier, N. Smrek, 2778 divákov
  • Košice: T. Halász – M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Hričina, Cebák – P. Bartoš, Lelkeš, Lapšanský – M. Bartánus, Češík, Bicek – T. Hrnka, Suja, Šoltés – Bortňák, R. Jenčík, D. Mikula
  • Skalica: Romančík – Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Rožník – Lantoš, R. Školiak, Studenič – Klíma, Brendl, Komínek – Brodek, K. Jass, Bezúch – Kovalovský, Mickievics, Korytko

Trenčín si hladko poradil s dvadsiatkou

Hokejisti Dukly Trenčín nemali problémy v utorkovom zápase 16. kola na klzisku tímu HK Orange 20, kde zvíťazili hladko 3:0. Góly Trenčanov na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove strelili postupne v 12. min Tibor Melichárek, v 24. min Miroslav Zaťko a o dve minúty neskôr stanovil konečný výsledok stretnutia Martin Jakúbek.

Orange 20 – Trenčín.

HK Orange 20 – Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

• Góly: 12. T. Melichárek (V. Nemec, Zaťko), 24. Zaťko (J. Gašparovič, Michal Hlinka), 26. M. Jakúbek (T. Nechala, D. Hudec)
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach – Holienka, Výleta, 326 divákov
  • Orange 20: Škorvánek – Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký – J. Milý, Holešinský, Hrušík – Briestenský, Ondruš, J. Sukeľ – D. Novák, Adamčík, P. Galis – J. Tatár, M. Surový, Sádecký – Klenko
  • Trenčín: Kompas – A. Hatala, Richard Pavlikovský, M. Zaťko, P. Mikuš, T. Nechala, Ryzák, Holenda – Michal Hlinka, R. Dlouhý, J. Gašparovič – T. Melichárek, V. Nemec, Vozdecký – M. Jakúbek, J. Švec, D. Hudec – Berák, J. Zlocha, Pataky – Tužinský
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HK Orange 20 #HC Košice #HK 36 Skalica