Bystrica predviedla obrat. Košice nepustila k majstrovskému mečbalu

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v treťom finálovom zápase play off extraligy nad Košicami 3:1. Košičania vedú vo finálovej sérii 2:1.

05.04.2015 19:10 , aktualizované: 19:18
Banská Bystrica Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Banskej Bystrice.

Banská Bystrica dosiahla historicky prvé víťazstvo vo finále vo svojej klubovej histórii. Triumfovala vďaka umnej hre smerom dopredu a pozornej defenzíve. Košice síce viedli po prvej tretine 1:0, ale dlho hrali akoby bez iskry a domáci dvoma gólmi v druhej polovici druhej dvadsaťminútovky otočili vývoj.

Finálová séria pokračuje v pondelok od 17.00 h opäť v Banskej Bystrici. Už teraz je isté, že opäť sa bude hrať aj vo štvrtok od 19.30 h v košickej Steel Arene.

HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) – stav série: 1:2
Góly: 31. Handlovský (Heizer, Kafka), 36. Čížek (Kudrna, Kytnár), 60. M. Hudec (Biro) – 6. Lapšanský (Hrnka)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Šefčík, Výleta, 2841 divákov.
Banská Bystrica: Corbeil – Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro, Jaborník – P. White, Handzuš, M. Hudec – T. Surový, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek – Heizer
Košice: Hylák – Štrbák, A. Jánošík, Šeda, Philipp, Macejko, Cebák, R. Bondra, Drgoň – Jenčík, P. Bartoš, Spilár – Sojčík, Hrnka, Lapšanský – M. Bartánus, Suja, Bicek – Matúš Chovan, I. Rachůnek, Kutálek

Po opatrnejšom úvode otvorili Košice v závere 6. min skóre. Po chybnej rozohrávke brankára Corbeila v rohu klziska sa k puku dostal Adam Lapšanský a strelil svoj prvý gól v tohtosezónnom play-off. Oba tímy si vypracovali aj ďalšie možnosti na skórovanie. Nikto nechcel urobiť chybu, Košice sa po strelení gólu ešte viac zamerali na defenzívu.

Napriek pozornému bráneniu nechýbali ani prečíslenia, v úvode druhej tretiny neuspela dvojica Handzuš – Hudec, na opačnej strane potom neprepasíroval puk za Corbeila pri nájazde Jenčík. Domáci sa dočkali vyrovnania v polovici zápasu, strelou z pravej strany sa presadil Lukáš Handlovský. Banskobystričania potom prežili oslabenie a v 36. min ich poslal prvýkrát vo finále do vedenia Václav Čížek, ktorého strela od modrej prepadla za Hyláka. Pred brankárom Košíc veľmi dobre tienil Kytnár. Košičania potom ponúkli domácim dve presilovky v krátkom slede a v závere druhej časti hry bolo rušno pred oboma bránkami, ale skóre sa nemenilo.

Banskobystričania hrali sympaticky a nekoncentrovali sa napriek vedeniu len na defenzívu. Vďaka fyzicky náročnej hre držali oceliarov ďaleko od svojej bránky a utvárali si aj šance. Košice sa nedokázali presadzovať cez pozorný obranný val baranov. Hosťom akoby chýbal esprit a väčšia aktivita. Vyrovnať mohol v 58. min Lapšanský, ale po jeho strele z ľavého kruhu predviedol Corbeil skvelý semafor. V závere sa Košice napokon dostali aj k power-play, Michal Hudec však gólom 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny stanovil na konečných 3:1.

Viac na túto tému: #HC Košice #HC 05 Banská Bystrica