Žilina uspela aj druhý raz v Detve. Chýba jej už iba jedna výhra

Hokejistov Žiliny už len jedno víťazstvo delí od udržania sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži aj pre ročník 2015/2016.

17.03.2015 20:26
MsHK DOXXbet Žilina, radosť, hokej Foto: ,
Radosť hokejistov Žiliny.

„Vlci“ v utorkovom štvrtom zápase baráže triumfovali na ľade Detvy 3:1 a rovnaký je aj stav série v ich prospech. Extraligovú definitívu môže Žilina získať v domácom prostredí vo už štvrtok 19. marca o 17.00 h.

Skóre duelu otvoril v 12. min hosťujúci Kanko a o štyri minúty neskôr upravil na 2:0 pre Žilinu skúsený obranca Nádašdi. Za Detvu síce v 18. min skorigoval L. Říha, no hneď na začiatku II. tretiny poslal Žilinu opäť do dvojgólového vedenia druhým presným zásahom v zápase Kanko. Detve sa do konca stretnutia nepodarilo už ani skorigovať a zdramatizovať záver duelu.

HC 07 Orin Detva – MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) – stav série: 1:3

• Góly: 18. L. Říha (Pač) – 12. Kanko (Milan Procházka), 16. Nádašdi, 22. Kanko (Milan Procházka, M. Grman)
  • Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše: Kanaet – Jabrocký (obaja 10 min za údery) presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc – Junek, Stanzel, 955 divákov
  • Detva: Volentier – Pač, Hataš, Zorvan, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka – J. Žilka, Srnka, Petro – Graham, Kanaet, Parkhouse – Themár, P. Fekiač, L. Říha – Buda, Jakubík, Hajnik
  • Žilina: I. Cibuľa – M. Grman, Krčula, Nádašdi, S. Hudec, Ďurkech, Bobček, Mravec – Milan Procházka, Demel, Kanko – Krajči, Jabrocký, M. Drevenák – Staněk, Drábek, Velecký – Šimko, Valášek, A. Bezák – Rogoň
Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #baráž o extraligu #HC 07 Orin Detva