Banská Bystrica si vybojovala v Trenčíne postupový mečbal

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica si vybojovali semifinálový mečbal, keď v piatkovom treťom štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy vyhrali v Trenčíne 3:2.

06.03.2015 19:26
Poprad, Zvolen Foto: ,
Závar pred zvolenskou bránkou v treťom zápase play-off na ľade Popradu.

V poradí štvrtý duel sa hrá v sobotu opäť pod hradom Matúša Čáka. Trenčania dokázali vo štvrťfinále prvýkrát po takmer 160 minútach skórovať, vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale na prvé víťazstvo napokon nedosiahli. O osude zápasu rozhodol v presilovke 51 sekúnd pred treťou sirénou Petr Kousalík.

Domáci sa podľa očakávania snažili o prvý gól, nedokázali však využiť v prvej tretine ani presilovku o dvoch hráčov. V závere prvej tretiny nabral Kudrna rýchlosť v strednom pásme, preľstil Bokroša a osamotený zakončil bekhendovým blafákom – 0:1.

Následne diváci videli aj pästnú výmenu medzi Dudášom a Birom, v ktorej mal navrch domáci hráč. V 27. min napálil Bambúch do konštrukcie bránky, hostia sa však za chvíľu dočkali druhého zásahu. Po Handzušovom teči vyrazil Konrád puk len pred Patricka Whitea, ktorý ho poslal do odkrytej časti bránky.

Trenčianske štvrťfinálové čakanie na gól sa skončilo po takmer 160 minútach, v závere druhej tretiny po chybe hostí pri rozohrávke prepálil Košarišťana z pravého kruhu na vhadzovanie Patrik Koyš. Domáci ožili a v 43. min Martin Filo dokonca vyrovnal.

V 57. min putoval na 4 minúty na trestnú lavicu Koyš a hostia jeho hru vysokou hokejkou potrestali. V čase 59:09 min skončila v sieti tečovaná strela Kousalíka.

Dukla Trenčín – HC '05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 40. Koyš (V. Nemec), 43. Filo (Habšuda, P. Stantien) – 19. Kudrna (Bambúch), 28. P. White (Handzuš, Guimond), 60. Kousalík (Kafka, Heizer)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 20. Dudáš – 20. Biro obaja 10 min za údery, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš – Orolin, J. Tvrdoň, 3891 divákov
Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Habšuda, Hochel – Šišovský, V. Nemec, Melichárek – O. Mikula, Michal Hlinka, Róbert Petrovický – Koyš, P. Stantien, Filo – D. Hudec, Zlocha, Daniška
Banská Bystrica: Košarišťan – Gründling, M. Rosandič, Kousalík, Bambúch, Biro, Guimond, Lamper – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – P. White, Kytnár, T. Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek

Zvolen vyhral prvýkrát v sezóne v Poprade

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v treťom štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade nad HK Poprad 3:2 po samostatných nájazdoch a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1. Postupový semifinálový mečbal si môžu vybojovať v sobotu. O výhre rozhodol v prvom rozstrele tohtoročnej vyraďovacej časti Michal Chovan. Zvolen vyhral v Poprade prvýkrát v tejto sezóne, blízko k úspechom bol už vo dvoch stretnutiach základnej časti, ktoré sa rozhodli až v nadstavenom čase.

Domáci Popradčania začali ideálne, v 8. min po chybnej rozohrávke hostí sa ocitol medzi kruhmi osamotený Kroták a poslal kamzíkov do vedenia. O desať minút neskôr sa Popradčania radovali opäť, Takáč našiel krížnou prihrávkou popred bránku Grígera, ktorý už nemal problém poslať puk do siete. Poprad hral aktívnejšie, ale v druhej tretine pridali aj Zvolenčania a rýchlo vyrovnali.

V 25. min znížil Brabenec a v ďalšej minúte sa pred bránkou najlepšie zorientoval Bortňák a jeho dobiedzanie pred Kostúrom sa skončilo vyrovnaním. Vedenie na domácu stranu mohol strhnúť Ľuboš Bartečko, ale osamotený pred Barošom neuspel.

V 34. min nepremenil Samuel Takáč trestné strieľanie. Popradčania sa naďalej snažili, ale Baroš bol pre nich veľkou prekážkou. Aktivitou hýril najmä kapitán Arne Kroták. O osude zápasu napokon rozhodli až samostatné nájazdy. Hneď v prvej sérii sa presadil Michal Chovan a keďže domáci Arne Kroták, Matúš Paločko a Dávid Gríger nedali, vybojoval pre svoj tím druhý štvrťfinálový bod.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 8. Kroták, 18. Gríger (S. Takáč, Kasík) – 25. Brabenec (Puliš), 26. Bortňák (Podkonický), rozhodujúci sam. nájazd Michal Chovan
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: 36. R. Rapáč (Poprad) na 10 min za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jura – Gajan, Smrek, 3098 divákov
Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Matis, Štals, Gríger
Zvolen: Baroš – Juraško, Bagin, M. Sloboda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Pokovič, Popela – Puliš, Brabenec, I. Jaroš – Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Podkonický – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #HK Poprad #štvrťfinále play-off #HC 05 Banská Bystrica