Banská Bystrica zdolala Trenčín 1:0, Poprad vyhral vo Zvolene 4:3

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vstúpili úspešnejšie do štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy, keď v pondelok na vlastnom ľade zdolali Duklu Trenčín futbalovým výsledkom 1:0.

02.03.2015 19:20
Michal Handzuš Foto: ,
Michal Handzuš (vpravo) z HC ‘05 Banská Bystrica počas zápasu Slovnaft play-off Tipsport extraligy medzi HC ‘05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín.

Podľa očakávania sa pod Urpínom hral vyrovnaný zápas. Banskobystričania vyhrali šiesty z celkovo siedmich tohtosezónnych vzájomných duelov, v základnej časti však uspeli len raz o viac ako o gól. Jediný presný zásah dosiahol v 26. min po prihrávke Petra Kousalíka Andrej Kudrna. Brankár HC '05 Andrej Košarišťan vychytal tretie stretnutie s čistým kontom v aktuálnom ročníku.

HC '05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 26. Kudrna (Kousalík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Handlovský 10 min za napadnutie hokejkou – Novajovský 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Gajan, Smrek, 2123 divákov
Banská Bystrica: Košarišťan – Gründling, Čížek, Kousalík, Bambúch, Biro, Guimond, Lamper, M. Rosandič – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – P. White, Kytnár, T. Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek
Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Hatala, Habšuda, Hochel – Šišovský, V. Nemec, Melichárek – O. Mikula, Michal Hlinka, Róbert Petrovický – Koyš, P. Stantien, Razingar – D. Hudec, Daniška, Briestenský

Banská Bystrica začala aktívnejšie. Trenčania sa snažili vykrývať priestor pred svojím brankárom Konrádom. Mužstvo spod Urpína odpovedalo snahou vyťahovať súpera čo najvyššie a potom založiť kombinančnú akciu. V 22. min pálil Michal Hlinka po chybnej rozohrávke domácich len do konštrukcie bránky.

V 26. min ukázal dobrú stabilitu a šikovnosť Andrej Kudrna, vykorčuľoval s pukom spoza bránky, stihol sa otočiť a prekonal trenčianskeho brankára strelou k ľavej žrdi. „Barani“ boli aktívnejší, bol to však predovšetkým boj o stredné pásmo. Obaja brankári boli pozorní a vyriešili viaceré dobré príležitosti útočiacich hráčov.

V poslednej minúte tretej tretiny odvolal tréner hostí gólmana Konráda, no ani 40-sekundová power-play nestačila Dukle na vyrovnanie.

Poprad zvládol III. tretinu a vyhral vo Zvolene

Hokejisti HK Poprad zvládli lepšie tretiu tretinu, vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy vyhrali na ľade Zvolena 4:3 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. V poradí druhý zápas medzi štvrtým a piatym tímom základnej časti je na programe v utorok 3. marca opäť pod Pustým hradom. Poprad vyhral vo Zvolene druhýkrát v sezóne, opäť na úspech potreboval streliť štyri góly. Tréner Milan Jančuška nemohol dať v drese kamzíkov šancu skúsenému Ľubošovi Bartečkovi.

Od prvej minúty sa hral ofenzívny hokej so šancami na oboch stranách. Hosťujúceho Kostúra vyskúšali Bortňák a Škvaridlo, domáceho Šimka zasa Boltun. Skóre otvoril v 12. min Štefan Fabian, ktorý potrestal chybu defenzívy HKM. Domáci vyrovnali o tri minúty, Michal Chovan dostal puk do jazdy a forhendovým blafákom prekonal Kostúra. V druhej časti hry pre zmenu išli do vedenia Zvolenčania zásluhou Lukáša Juríka, Poprad vyrovnal v polovici stretnutia po tlaku a strele z hokejky Matúša Matisa.

V 33. min tečoval nahodený puk pred Kostúrom Tomáš Škvaridlo a vrátil domácim vedenie. Poprad bol smerom dopredu aktívnejší, v 44. min vo vlastnom oslabení skóroval po rýchlom úniku Arne Kroták. Otrasení Zvolenčania inkasovali v ďalšej minúte opäť, po zmätkoch v ich defenzíve sa tešil Dávid Gríger. Domáci sa snažili, ale nevyužili viaceré šance. Naopak, mohli aj inkasovať, ale podržal ich brankár Šimko. Na výsledku už nič nezmenila ani záverečná power-play Zvolena.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 15. Michal Chovan (Obdržálek), 25. L. Jurík (Michal Chovan, F. Fekiač), 33. Škvaridlo (Juraško, Bortňák) – 12. Fabian, 31. Matis (Štrauch), 44. Kroták, 45. Gríger (T. Sýkora, S. Takáč)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Jura – Orolin, J. Tvrdoň, 1896 divákov
Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, F. Fekiač, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, V. Fekiač, Popela – Puliš, Brabenec, Podkonický – Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, M. Sloboda – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga
Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Makovský – Gríger, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Matis, Štals, Štrauch

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #HK Poprad #HC 05 Banská Bystrica