Melicherčík ťahá impozantnú sériu. Neinkasoval už takmer dvesto minút

Brankár hokejistov HC Košice Marcel Melicherčík neinkasoval už 194 minút a 2 sekundy. Sériu bez gólu bude mať možnosť natiahnuť už v utorok, keď úradujúci majster SR nastúpi na ružinovskom ľade proti HK Orange 20.

20.10.2014 15:18
Marcel Melicherčík Foto: ,
Marcel Melicherčík.

Melicherčík naposledy vyťahoval puk zo siete 12. októbra, keď ho v čase 45:58 min prekonal Tibor Kutálek z Piešťan. Odvtedy vychytal v troch dueloch shutouty, neprekonali ho hráči Nitry, Banskej Bystrice a ani Skalice.

„Ja tú štatistiku ani nesledujem a úprimne – nemyslím si, že by bola dôležitá. Podstatné sú víťazstvá a tá nula je užitočná najmä z pohľadu vývojov zápasov. Takto nie je súper na koni a nemá možnosť dostať sa do nejakej psychickej pohody. V tomto smere sú nuly veľmi užitočnou vecou,“ povedal v rozhovore pre Hokej.sk Marcel Melicherčík, ktorý v českej extralige v drese Liberca už ťahal sériu 224 minút a 20 sekúnd bez inkasovaného gólu.

Podarilo sa mu to v minulosezónnej základnej časti. Dlhšie v ČR bez gólu vydržali Vladimír Hudáček zo Zlína (262 min a 51 s v sezóne 1999/2000) a Roman Turek z Českých Budějovíc (232:00 min, 2009/2010).

Košice sa môžu pochváliť kvalitnou defenzívou. Melicherčík s Hylákom v pätnástich dueloch inkasovali len 21-krát, čo je priemer 1,4 gólu na zápas. Melicherčík má 95,73 úspešnosť zákrokov, vychytal päť shuoutov a z 234 pukov si za jeho chrbát našlo cestu iba desať.

V slovenskej extralige patrí rekord v počte minút bez inkasovaného gólu Miroslavovi Hálovi, ktorý v závere roka 2005 udržal čisté konto päť stretnutí po sebe a celkovo 322 minút a 38 sekúnd.

V NHL vlastní obdobný zápis Brian Boucher, ktorý na prelome rokov 2003 a 2004 v drese Phoenixu neinkasoval takisto ako Hála päť zápasov v sérii a čisté konto si udržal 332 minút a jednu sekundu. Pred troma rokmi ťahal unikátnu sériu v ruskej Vyššej lige švédsky brankár HK Dmitrov Daniel Sperrle, ktorý nedostal gól 390 minút a 11 sekúnd.

Viac na túto tému: #Marcel Melicherčík