Košice v prestrelke zdolali Zvolen 7:4, famózny Kristek strelil päť gólov!

Hokejisti majstrovských Košíc vyhrali v prvom zápase semifinále play-off extraligy nad Zvolen 7:4. Hviezdou východniarov bol Jaroslav Kristek, autor piatich gólov. Druhý zápas medzi Košicami a Zvolenom je na programe už v sobotu 24. marca znova od 18.00 h a opäť v Košiciach. V druhom semifinále si od nedele zmerajú sily Slovan Bratislava a Dukla Trenčín.

Dušan Pašek
Dušan Pašek strieľa gól do zvolenskej siete.
Autor: TASR

Semifinále play-off extraligy:
HC Košice – HKm Zvolen 7:4 (0:1, 3:2, 4:1) – stav série 1:0

• Góly: 21. Kristek (Zálešák), 24. Pašek (Spilar, Martin Chovan), 40. Kristek (P. Bartoš, Martin Chovan), 45. Kristek (Zálešák, Michal Novák), 48. Kristek (Zálešák, P. Bartoš), 49. Marcel Haščák (Kolba), 59. Kristek – 9. Puliš (Brabenec, J. Mucha), 32. Brabenec (Juraško), 38. V. Baláž (P. Zuzin), 49. Marek Slovák (V. Baláž, P. Zuzin)

Vylúčení: 5:2, navyše J. Tabaček (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Jonák – Bundil, R. Gajan, 4880 divákov

• Košice: Hylák – J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák – Dravecký, Hvila, Pašek – Zálešák, Kristek, P. Bartoš – Michel Miklík, S. Gron, Jenčík – Spilar, Marek Haščák, Mlynarovič
  • Zvolen: Trenčan (49. Škrečko) – Zošiak, Jindra, Juraško, Hraško, M. Vantroba, J. Mucha, Šiška – Puliš, Brabenec, Čurilla – Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž – Síkela, M. Jurík, Otčenáš – T. Méry, P. Zuzin, Martin Ďaloga
Košice – Zvolen vo videoskratke

V prvej tretine bola aktivita na zvolenských hokejkách. Hyláka najskôr vyskúšal Hruška, Méry bekhendom mieril vedľa a Muchov pokus skončil v lapačke domáceho gólmana. Zvolenčania sa potom tešili predčasne, lebo gól počas presilovky piatich proti trom nebol uznaný – skvelý Hylák totiž zasiahol na bránkovej čiare. V 9. min hostia predsa len využili početnú výhodu o dvoch hráčov: po parádnej akcii na jeden dotyk zakončil Puliš. Druhý gól mohol pridať v 13. min Síkela, košický brankár svoj tím podržal. O vyrovnanie sa márne pokúšali Jenčík s Haščákom.

Už v 53. sek druhej časti vystrelil z kruhu na vhadzovanie Kristek a trafil do pravého horného rohu zvolenskej bránky – 1:1. Na začiatku 24. min po ideálnej prihrávke Spilara dostal Pašek Košice do vedenia – 2:1. V presilovke mohol svoj tím upokojiť Kristek, ale netrafil do prázdnej bránky. Jenčíkovo zakončenie v polovici stretnutia zlikvidoval zvolenský brankár Trenčan. V 32. min vystihol Hylák Pulišov úmysel, ale krátko nato ho zblízka prekonal Brabenec – 2:2. V 39. min sa hostia ujali vedenia: po Zuzinovej prihrávke Baláž zakončil do odkrytej bránky. Sekundu pred druhou prestávkou však vyrovnal Kristek, ktorý dorazil puk z bránkovej čiary.

V 45. min pri avizovanom vylúčení zvolenského hráča strelil svoj tretí gól v tomto zápase Kristek – 4:3. Ten istý hráč sa potom štvrtý raz presadil v 48. min – 5:3. O minútu neskôr bolo už 6:3 pre domácich, keď Haščák"prestrelil" Trenčana. Zvolenský gólman sa vzápätí nechal vystriedať Škrečkom. Hostia zareagovali o 18 sekúnd, keď na konci peknej akcie bol Slovák – 6:4. Posledné slovo v zápase mal – ako inak – Kristek, ktorý v 59. min pri zvolenskej power-play pečatil víťazstvo Košíc.

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Mali sme zlý vstup do prvej tretiny, pôsobili sme nervóznym dojmom, slabo sme korčuľovali. V druhej časti sa naša hra zlepšila a dali sme aj góly. V tretej tretine sme sa naplno dostali do zápasu, ktorého dominantnou postavou bol Jaroslav Kristek.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Dve tretiny sa hral z nášho pohľadu zaujímavý hokej. Boli sme v stretnutí, ale dôležitý moment prišiel, keď domáci vyrovnali sekundu pred koncom druhej tretiny. V tretej časti rozhodol výkon brankárov.“

Jozef Stümpel, Arne Kroták

Stümpelova paráda. Martin ukončil dlhú sériu prehier

31.10.2014 19:13, aktualizované: 20:55

Hokejisti Nitry zvíťazili v dôležitom piatkovom súboji 19. kola extraligy na ľade HK Poprad tesne 4:3.

Ilustračná snímka, hokej

Žilina otočila zápas s dvadsiatkou

30.10.2014 20:08

Hokejisti tímu HK Orange 20 prehrali v zápase 19. kola najvyššej domácej dlhodobej súťaže Tipsport extraligy s hráčmi MsHK DOXXbet Žilina 1:3.

Miloš Říha

Říha trénerom Martina zrejme nebude. S nikým som zatiaľ nehovoril, tvrdí

30.10.2014 15:10

Novým trénerom hokejistov Martina sa nestane Miloš Říha. Denník Plus jeden deň vyrukoval s informáciou, že "veľkou rybou na lane" MHC Mountfield je spomenutý český odborník.

zlato, tehly

Cena zlata klesla na štvorročné minimum

01.11.2014 09:44

Cena zlata v piatok prudko klesla, a dostala sa tak na najnižšiu úroveň od júla 2010.

ebola, zdravtoníci, epidémia

Kanada zablokovala víza pre ľudí z krajín najviac zasiahnutých ebolou

01.11.2014 08:31

Kanada prestala od piatka udeľovať víza štátnym príslušníkom krajín, ktoré sú najviac postihnuté epidémiou eboly.

Ukrajina, Doneck, vojak, zbraň, zásoby

USA varovali, že neuznajú voľby v separatistickej časti Ukrajiny

01.11.2014 08:26

Biely dom upozornil, že neuzná voľby proruských separatistov na východe Ukrajiny. Varoval Moskvu, aby hlasovanie nevyužila pre vyslanie ďalších vojakov.

moratórium, erb, smútočné oznámenie

Smútočné oznámenia boli kedysi oslavou života

01.11.2014 07:44

Tak ako sa menia náhrobné kríže a výzdoba hrobov, majú svoju históriu aj smútočné oznámenia. Pred tristo rokmi to boli umelecké diela, ktoré oslavovali život zosnulého.

Bleskové správy
  • 10:03

Hokejový útočník Alexandre Burrows si nezahrá v najbližších troch stretnutiach Vancouvru Canucks v NHL. Tridsaťtriročný Kanaďan pyká za zákrok na hlavu obrancu Alexeja Jemelina z Montrealu vo štvrtkovom súboji.

• 08:06

Japonský tenista Kei Nišikori a Kanaďan Milos Raonic sa stali držiteľmi posledných dvoch miesteniek na štart vo dvojhre na koncosezónnom šampionáte ATP World Tour Finals 9. - 16. novembra v Londýne.

• 07:54

Slovenský profesionálny boxer Tomáš Kovács v piatok večer zdolal Uganďana Hamzu Wanderu a získal opasok šampióna organizácie WBF (World Boxing Federation) v ťažkej hmotnostnej kategórii.