Dvojgólový Demitra bol prvou hviezdou zápasu

Slovenský hokejista Pavol Demitra sa dvoma gólmi zaslúžil o domáce víťazstvo Vancouveru Canucks nad Floridou Panthers (5:3). Tridsaťštyriročného krídelníka vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

15.12.2008 07:55
Demitra, Salo Foto:
Gólová radosť Pavla Demitru.

Víťazná séria Floridy na klziskách súperov sa pretrhla po piatich zápasoch vo Vancouveri. Panteri síce viedli po siedmich minútach dvojgólovým rozdielom, no ešte do prestávky stihol znížiť Darcy Hordichuk a sériou štyroch gólov v druhej tretine domáci stav otočili. Na 2:2 vyrovnal v 26. minúte Demitra, ktorý využil fatálnu chybu Karlisa Skrastinša. Lotyšskému obrancovi ušiel za bránkou puk a slovenský útočník ho pohotovo doklepol za chrbát gólmana Craiga Andersona.

Svoj desiaty gól v sezóne pridal Demitra o šesť minút neskôr počas presilovej hry. Jeho prihrávka pred bránku sa odrazila od korčule floridského obrancu Jaya Bouwmeestera a Vancouver sa so šťastím ujal vedenia. Dubnický rodák má v tejto sezóne na konte osemnásť bodov a je tretím najproduktívnejším hráčom Canucks za bratmi Sedinovcami.

Podľa Demitru sa misky váh naklonili na stranu kosatiek už po góle Hordichuku v prvej tretine. „Gól Hordichuka nás naozaj naštartoval. Bol to pre nás veľký impulz a odrazu nám začalo všetko vychádzať. Darcy strelil náš najkrajší gól v tomto zápase,“ venoval Demitra zásluhy svojmu spoluhráčovi. V zostave Floridy opäť chýbal jeho krajan Richard Zedník, ktorý laboruje so zraneným lakťom.

Štvrtý zápas v rade vyhrali hokejisti Chicaga, ktorí si na domácom ľade poradili s Columbusom 3:1. Jastrabil po rýchlom góle Fredrika Modina prehrávali 0:1, no za skandovania vypredanej haly sa im zásluhou Patricka Sharpa a Martina Havláta pddarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Výsledok spečatil gólom do prázdnej bránky Brent Seabrook.

Minnesota, ktorá stále čaká na návrat svojej najvúčšej hviezdy Mariána Gáboríka, neuspela na ľade Anaheimu. Divosi zažívajú krízu, séria piatich prehier v riadnom hracom čase je novým klubovým rekordom v jeho deväťročnej histórii. Napriek poslednej prehre bol kouč Minnesoty Jacques Lemaire s výkonom svojich zverencov do uečitej miery spokojný: „Toto bol náš najlepší zápas z posledných piatich. Hrali sme s väčším dôrazom, bojovali o puky a tvrdo sa snažili. Energia a intenzita hráčom nechýbali,“ vyhlásil.

Sumáre zápasov NHL:

CHICAGO – COLUMBUS 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 20. Sharp (Barker, Kane), 50. Havlát (Keith), 60. Seabrook (Keith) – 2. Modin (Commodore, Brassard).
Strely na bránku: 31:32. Brankári: Huet – Mason. Vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 21.379 divákov.
Hviezdy zápasu: Havlát, Huet, Sharp.

ANAHEIM – MINNESOTA 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Getzlaf (Kunitz), 7. Perry (Kunitz, Pronger), 27. Morrison (Marchant, Pronger), 39. Ryan (Parros) – 13. M. Bergeron (Belanger, Pouliot), 23. Belanger (Bouchard, Pouliot).
Strely na bránku: 34:28. Brankári: Giguere – Harding. Vylúčení: 5:5, z toho Moen – Reitz na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16.577 divákov.
Hviezdy zápasu: Getzlaf, Kunitz, Pronger.

VANCOUVER – FLORIDA 5:3 (1:2, 4:0, 0:1)

Góly: 13. Hordichuk (Kesler), 26. DEMITRA, 32. DEMITRA (Raymond, Edler), 33. Wellwood (D. Sedin, H. Sedin), 34. Kesler (Bieksa) – 5. Boynton (Frolík, Kreps), 7.Bouwmeester (Peltonen, Dvořák), 47. Frolík (Matthias).
Strely na bránku: 30:21. Brankári: Schneider – Anderson. Vylúčení: 7:8, z toho Brown, O´Brien – Stewart, Campbell na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 18.630 divákov.
Hviezdy zápasu: DEMITRA, Kesler, Hansen.