Dvadsiatka prvýkrát v sezóne vyhrala, Slovan rozstrieľal L. Mikuláš

Deväť kôl čakali mladíci z tímu HK Orange "20" na prvé body v novom ročníku extraligy. Juniorskí reprezentanti zaskočili Kežmarok na jeho ľade a vyhrali po prestrelke 5:4. Po zápase s Tampou Bay sa do extraligovej reality vrátili hráči Slovana vo veľkom štýle, keď deklasovali Liptovský Mikuláš 8:1.

03.10.2008 19:42 , aktualizované: 20:33
Robert Liščák Foto:
Radosť Roberta Liščáka zo streleného gólu v zápase 9. kola hokejovej extraligy medzi HC Slovan Bratislava - MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Hokej – Slovnaft extraliga – 9. kolo:

Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

• Góly: 2. Döme, 13. Baček, 18. Liščák (Hreus, Uram), 27. Döme (Lažo, Sersen), 36. Lažo (Vaic), 45. Liščák (J. Kováčik, Hreus), 46. Lažo (Vaic, Döme), 48. Uram (Kropáč) – 44. Vaškovič (Heš)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 39. Hruška 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc a údery – 39. Kovář 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc a údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist – Bundil, Valach, 4711 divákov

• Slovan: Hovi – Hančák, M. Hruška, Devečka, Sersen, J. Kováčik, Bohunický, Pavlas, Petré – Liščák, Hreus, Uram – Lažo, Vaic, Döme – A. Bezák, Baček, Gráčik – Kukumberg, Kropáč
  • L. Mikuláš: Falter (18. Šiarnik) – Heš, M. Grman, D. Rehák, P. Lištiak, M. Varga, Kumstát, T. Jelinek, Petran – Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa – Kriška, Róbert Huna, Richard Huna – Kovář, B. Pohanka, Tomášek – M. Oravec, Kuric, F. Zúbek

Pri absencii Hujsu a Kuľhu museli tréneri Slovana čiastočne pozmeniť zostavu, Marek Uram alternoval vo dvoch útokoch. Domáci, povzbudení zápasom s Tampou Bay, začali aktívne. Už po 71 sekundách hry po hrubej chybe hosťujúcej obrany otvoril skóre kapitán Döme, ktorý ostal nepokrytý a nedal Falterovi žiadnu šancu. Liptáci sa začali postupne osmeľovať, aktivitou hýrili najmä Hunovci. V čase, keď snaha hokejistov MHk vrcholila, schladil ich Baček a zvýšil na 2:0. Faltera z bránky definitívne vyhnal v 18. min Liščák, ktorého spoza bránkovej čiary ideálne našiel Hreus. Bratislavský útočník nezaváhal a namieril pod hornú žŕdku – 3:0.

Robert Döme zo Slovana pred brankárom Martinom... Foto: SITA
Robert Döme, Martin Falter Robert Döme zo Slovana pred brankárom Martinom Falterom z Liptovského Mikuláša.

Liptáci začali druhú dvadsaťminútovku aktívne, brankár Hovi si však držal čisté konto. V 27. min našiel Lažo počas presilovky krížnou prihrávkou pri pravej žŕdke číhajúceho Dömeho, ktorý nemal problém poslať puk do opustenej časti bránky, keďže Šiarnik sa nestačil presunúť – 4:0. Aj napriek jasnému vedeniu Slovana sa aj v ďalších minútach hral dobrý hokej. V 30. min spálil dobrú šancu Hreus, na opačnej strane sa pokúšal Kovář zasunúť puk pri nájazde pomedzi Hoviho betóny, ale neuspel. V 36. min prekorčuľoval Lažo s pukom popred bránku, vystrelil a cez húštinu tiel preskočil puk ponad ležiaceho Šiarnika piatykrát do siete. Vzruch potom priniesla pästná výmena medzi Hruškom a Kovářom v strede klziska a v závere tretiny Dömem nahodený puk tečoval do siete Vaic, ale až po odpískaní a gól preto nemohol platiť.
Otvorený a útočný hokej pokračoval aj v tretej tretine. Najskôr sa Hovi zlostil na rozhodcov, keď ho prekonal po závare Vaškovič, pričom bratislavský gólman reklamoval, že už mal puk pod lapačkou. Potom prišla skvelá trojminútovka domácich, počas ktorej totálne znechutili súpera. Z gólov sa tešili Liščák strelou zápästím spomedzi kruhov, po rýchlej akcii Lažo a po samostatnom nájazde so zabrzdením pred Šiarnikom aj Uram, ktorý stanovil na 8:1. Slovan už potom jasné vedenie kontroloval, jeho hráči volanie tribún ešte z druhej časti hry po desiatke nevypočuli. Úradujúci majster zaznamenal najvyššie domáce víťazstvo od 28. septembra 2007, keď rovnakého súpera zdolal 10:2.

Povedali po zápase:

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): „Napriek tomu, že po prvej tretine bolo 3:0, bolo to vyrovnané stretnutie a výsledok nezodpovedá priebehu hry. Liptovský Mikuláš mal viaceré príležitosti, zachránil nás Hovi. Som rád, že hráči naplnili očakávania po zápase s Tampou Bay a k súboji pristúpili takto. Pre Liptovský Mikuláš je to krutý výsledok, keďže bol viac ako vyrovnaným súperom. Kuľha s Hujsom dostali v noci virózu a uvidíme, či budú k dispozícii na nasledujúci zápas v Poprade.“

Mojmír Trličík (tréner Liptovského Mikuláša): „Jediné, v čom sme sa Slovanu asi vyrovnali, je počet striel, keďže výsledok je jednoznačný. Rozhodla efektivita domácich. Neviem ešte povedať príčiny tejto prehry, je však pravda, že sme mali náročný program. Musíme si z toho zobrať ponaučenie, pozbierať sa a v sobotu v televíznom zápase zabrať.“

SkiPark MHK Kežmarok – HK Orange „20“ 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

• Góly: 17. Palovčík (Sadiki, P. Segľa), 28. P. Segľa (Palovčík, Drotár), 51. M. Droppa (Škovira, Jelínek), 53. Drotár (Slaninák, Škovira) – 8. J. Brejčák (Vyletelka, Molnár), 13. O. Rusnák (Tybor, Mertel), 22. Lisoň (Deyl), 37. Tybor (Štajnoch), 55. Hrivík (O. Rusnák, Uhnák)

Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Bartečko (Kežmarok) na 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Lajčiak, M. Novák, 650 divákov

• Kežmarok: Budai – M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Hrubý, M. Žemba, Havíra, Čížek – Škovira, V. Žemba, Bartečko – P. Segľa, Palovčík, Drotár – R. Schneider, Pavličko, Fedor – Mašlonka, Slaninák, Marcinko
  • HK Orange „20“: Kotvan – J. Brejčák, Vizváry, Deyl, Ďaloga, Košecký, Štajnoch, – Mertel, O. Rusnák, Tybor – Slávik, Kopecký, Lisoň – Vyletelka, Grošaft, Molnár – Hrivík, Mišura, Uhnák

Mladíci začali v Kežmarku smelo a už v úvodných sekundách vyrobili závar pred Budaiovou bránkou. Na začiatku 8. minúty sa v oslabení sám pred gólmanom hostí ocitol Škovira, no neskóroval. Dvadsiatka sa dostala do vedenia ešte v tej istej minúte, keď do čierneho trafil Brejčák. O päť min neskôr už hostia viedli o dva góly. Spomedzi kruhov rozvlnil sieť nikým nekrytý Rusnák. Nemastných-neslaných „jastrabov“ po tomto momente riedko zaplnené tribúny hlasno vypískali. Nespokojní diváci sa dočkali gólu v bránke hostí až v 17. min, keď v početnej výhode prekonal Kotvana Palovčík. Mladí reprezentanti však opäť šokovali kežmarské tribúny, keď v 22. min zvýšil na 3:1 Lisoň. Zaskočení domáci odpovedali až o šesť minút neskôr. V presilovke piatich proti trom zasunul puk do bránky Pavol Segľa.

Namiesto snahy o vyrovnanie zo strany domácich sa publikum dočkalo ďalšieho gólu mladíkov. Po hrubej chybe obrancu Sadikiho domáceho gólmana Budaia v nájazde bez problémov prekonal Tybor. V nervóznom závere druhej časti hry sa viac vylučovalo, ako hralo. Bartečko dokonca za napadnutie dostal k päťminútovému trestu aj trest do konca zápasu. Ani v tretej tretine neprišiel očakávaný tlak domácich. Namiesto toho sa Kežmarčania utápali v bezzubých pokusoch ohroziť brankára hostí. Naopak, hostia rozumne bránili dvojgólový náskok. Prišli oň až v 51. min, keď pri ďalšej presilovke o dvoch hráčov prestrelil Droppa všetko, čo mal v ceste. O dve min neskôr už bolo vyrovnané. Znovu v početnej výhode skóroval Drotár. Hostia však opäť využili chybu domácej obrany a šesť minút pred koncom ich do vedenia dostal Hrivík. Stav sa už nezmenil ani v záverečnej hre Kežmarčanov bez brankára.

Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): „Zápas sme začali zle, v podvedomí hráči súpera podcenili. Až v druhej tretine sme pridali na dôraze, vytvorili sme si gólové príležitosti. Súper však výborne bránil, bol aktívny a využíval brejky. V tretej tretine sme vyrobili kardinálnu chybu, ktorá nás stála body a vypili sme svoj kalich horkosti až do dna.“

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK SR Orange „20“): „Odohrali sme viac dobrých zápasov, no nevedeli sme sa strelecky presadiť. Som rád, že to dnes vyšlo. Chcem chlapcom poďakovať za to, že aj napriek istým nedostatkom podali stopercentný výkon. Sebavedomie im určite opäť narastie.“

HK Ardo Nitra – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

• Góly: 46. Rumpel (Podstavek, T. Chrenko), 58. T. Chrenko (Rumpel, Podstavek) – 10. Turek (Pavliš), 40. Kolafa (Hvila, Klouda), 58. Hvila (Chovan), 60. Hvila (Klouda)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Sedlák (Nitra) za narazenie súpera na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Kalina, M. Korba, 3005 divákov

• Nitra: Falta – Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Gálik, Bednařík, H. Ručkay – Rumpel, Poljaček, Ľ. Kolník – Mach, Čunderlík, Ecker
  • Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa – Jurík, Lipiansky, J. Čierny – Hvila, Klouda, Chovan – Pavliš, F. Turek, Vrbata – T. Tatar, Dubec, Lelkeš

V 4. minúte stretnutia sa dostal do šance Hvila, no z bezprostrednej blízkosti pálil len do nitrianskeho brankára Faltu. O 3 minúty zastavil Cebák sólo T. Chrenka. Úvodný gól stretnutia tak padol až v 10. minúte po rýchlej akcii hostí, keď Pavliš potiahol puk po pravej strane, pred bránkou ho posunul Turekovi a ten neatakovaný s prehľadom skóroval. O 5 minút sa Nitrania dožadovali gólu, keď sa po strele Rumpela odrazil puk od konštrukcie bránky na čiaru, no rozhodca Ország nijako nereagoval. V strednej časti hry pokračovali Nitrania v ofenzívnom hokeji, no nedokázali využiť niekoľko gólových príležitostí, naopak, inkasovali, keď v poslednej minúte druhej tretiny zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí Kolafa po akcii Hvilu s Kloudom.

Tomáš Chrenko z Nitry pocítil tvrdosť... Foto: ČTK
Chrenko, Cebák Tomáš Chrenko z Nitry pocítil tvrdosť Zvolenčana Juraja Cebáka.

V tretej časti stretnutia Nitrania znížili, keď T. Chrenko s Podstavekom pripravili dobrú pozíciu Rumpelovi a ten nezaváhal. V 53. minúte Hranáčovu nečakanú strelu Laco len reflexívne vyrazil ľavým betónom. V 58. minúte padli hneď dva góly. Najskôr Hvila po prihrávke Chovana zvýšil vedenie hostí, no krátko na to T. Chrenko po spolupráci s Rumpelom a Podstavekom znížil na rozdiel gólu. V 59. minúte štadión už tretíkrát vybuchol domácou radosťou, no gesto rozhodcu Orsága bolo zrejmé – gól Ručkaya neplatil. V závere tréner Nitry odvolal brankára, ale Zvolenčan Hvila unikol a od červenej čiary už išiel sám do prázdnej bránky potvrdiť víťazstvo hosťujúceho tímu 4:2.

Ivan Hrtús (asistent trénera Nitra): „Zápas sme začali ustráchane. Zvolen veľmi dobre bránil, vytvorili sme si gólove príležitosti, ale nepremenili ich. V záverečnej tretine sme dali kontaktný gól, no potom prišla chyba a tretí gól Zvolena zrejme rozhodol.“

Miloš Holáň (tréner Zvolena): „Priali sme si v Nitre získať tri body, čo sa nám podarilo, a tak sme spokojní. Hrali sme celé stretnutie veľmi dobre, preto sme dnes vyhrali.“

HC Košice – HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

• Góly: 4. Michel Miklík (J. Sýkora), 17. Juraj Faith (Špelda, Kmiť), 31. P. Bartoš (Špelda, Juraj Faith), 58. Húževka (Kmiť, M. Šterbák) – 2. Jarolín (Buc, Haščák), 60. Jarolín

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Krpelec – Gajan, Gašparík, 6077 divákov

• Košice: J. Hudáček – M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Kozák – Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Rataj – J. Kopecký, Húževka, Kmiť – Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
  • Poprad: Šimonovič – Mi. Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malínsky, Procházka, Bambúch, Bakoš – Kroták, Lapšanský, Kolusz – Haščák, Jarolín, Buc – Bartánus, Šechný, Martin Slovák – Piatak, Holečko, Ma. Segľa

Poprad vstúpil do východoslovenského derby rýchlym gólom. V 93. sekunde sa Jarolín pri vylúčení Gajdoša ocitol osamotený pred Hudáčkom a dostal svoj tím do vedenia. Už v 4. min však bolo vyrovnané po tvrdej a presnej strele Miklíka. Nasledovala séria košických príležitostí. Pri Miklíkovej reflexívne zasahoval popradský gólman Šimonovič, vzápätí zneškodnil aj Ratajovu šancu, ani osamotený Sýkora sa pred ním nepresadil. Prevaha domácich pokračovala, ale Šimurda s Jenčíkom neboli presní a s pokusom Bartoša si Šimonovič poradil. Až potom prišla šanca hostí, Hudáčka v domácej bránke však Lapšanský z dobrej pozície neprekonal. V 17. min, po tom, ako si Košičania pri presilovke vytvorili tlak, v čase keď už Dora po odpykaní trestu naskočil na ľad, dorazil Faith do siete Špeldovu strelu – 2:1. Aj v druhej tretine sa hral svižný hokej, v útoku boli aktívnejší Košičania. Huna to skúšal bekhendom, potom na opačnej strane nenašiel osamotený Bartánus recept na Hudáčka. Faithovu strelu Šimonovič zaľahol, Bartošovi zmenšil popradský brankár strelecký uhol a vyznamenal sa aj pri šanci Húževku.

Košičan Rudolf Huna prepadáva cez brankára... Foto: ČTK
Košice - Poprad Košičan Rudolf Huna prepadáva cez brankára Popradu Miroslava Šimonoviča.

V polovici stretnutia si Dora odsedel zo svojho trestu iba 9 sekúnd, lebo po Špeldovej delovke nasledovel Bartošov gólový teč a domáci viedli už o dva góly. Potom dostal šancu zaskvieť sa Hudáček po Krotákovom nájazde. Na opačnej strane musel Šimonovič zasahovať po pohotových strelách Faitha a Bartoša. V tretej časti hry mal Poprad niekoľko možností na skorigovanie stavu. Najskôr sa nepresadili Slovák so Šechným a po nich v 48. min ani Holečko, Hudáček svoj tím podržal. V 51. min stretnutie na chvíľu prerušil celomestský výpadok elektrického prúdu. Po ňom ešte Košičania poistili svoje vedenie pekným gólom Húževku. Posledné slovo v zápase mal hosťujúci Jarolín, ktorý v oslabení premenil sólový nájazd.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Zápas spĺňal vysoké extraligové kritériá. Hral sa dynamický a rýchly hokej. Paradoxne prvý gól sme dostali pri našom oslabení a druhý pri presilovke. Za bojovnosť musím chlapcov pochváliť. Ich prístup k stretnutiu bol príkladný.“

Tibor Turan (tréner Popradu): „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Strelil sme gól, ale potom prišli dve naše individuálne chyby a domáci vývoj zápasu obrátili. My sme však hrali to, čo sme chceli. V druhej tretine mali domáci navrch, hrali niekoľko presiloviek. V poslednej časti hry sme podali dobrý výkon, vypracovali sme si šance, ale nepremenili sme ich. S dvoma strelenými gólmi sa v Košiciach vyhrať nedá.“

MHC Martin – MsHK Garmin Žilina 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)

• Góly: 7. Török (I. Dornič, M. Beran), 45. M. Beran (Török), 50. Babka (M. Beran, Appel), 65. J. Polák (L. Říha) – 9. Turoň (R. Stantien, Pleva), 34. R. Krajčí (R. Stantien), 60. Sivák (Hriňa, R. Krajčí)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 64. L. Havel a 65. L. Říha (obaja Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Orolin, Snášel, 3500 divákov

• Martin: Dzubina – Babka, Vantroba, J. Polák, Drgoň, Kolba, I. Ďatelinka, – L. Havel, M. Macho, L. Říha – Török, M. Beran, I. Dornič – Džerinš, Marek Hovorka, Appel
  • Žilina: Ševela – Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, – R. Krajčí, Pleva, R. Stantien – Sivák, Škoda, M. Kokavec – Pokrivčák, Koložváry, V. Baláž – Važan, Hájnik, Brandis

Domáci nastúpili v porovnaní s predchádzajúcim vystúpením vo výrazne pozmenenej zostave a v ich drese sa objavil v obrane nový muž – Daniel Babka, ktorý posilnil martinské zadné rady po svojom príchode z Košíc. Tradičné derby bolo od začiatku vyrovnané. Do vedenia išli domáci v 7. min po prudkej Törökovej strele od modrej v početnej výhode. O dve minúty neskôr bolo vyrovnané. Rovnako v presilovej hre využil Turoň prečíslenie hostí a bolo 1:1. Od tohto momentu prevzali opraty zápasu do rúk žlto-zelení. Hostia si ešte v prvej tretine vypracovali dve šance, ale Kokavcov bekhend kryl Dzubina, ktorého lapačka zneškodnila aj Brandisovu strelu. V druhej tretine sa dlho nič zaujímavého nedialo. V 33. min Žilinčania dopravili puk do martinskej siete neregulárne, čo potvrdila aj konzultácia hlavného arbitra Kubuša s videorozhodcom.

Radosť hráčov MHC Martin po strelenom góle do... Foto: SITA
Martin Radosť hráčov MHC Martin po strelenom góle do siete Žiliny.

Skóre sa zmenilo až o minútu neskôr, keď Stantien z veľkého uhla iba nahadzoval puk na Dzubinu, ktorý si puk sám zrazil do vlastnej siete pred číhajúcim Krajčím, tomu rozhodcovia napokon pripísali gól. Martin v tretej tretine pridal plyn, hostia boli nútení viac faulovať, čo bola voda na domáci modrobiely mlyn. Hokejisti z Turca vo svojich dvoch početných výhodách obrátili vývoj zápasu. Najskôr Beran v 45. min vyrovnal a potom Babka v 50. min poslal svoj tím do vedenia. Hostia si však vďaka gólu Siváka vynútili predĺženie štyri sekundy pred tretím klaksónom počas svojej powerplay. Napokon sa z víťazstva radoval Martin, lebo 35 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Polák.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Zápas mal grády, hralo sa z jednej strany na druhú. Prvé dve tretiny bola Žilina trochu lepším mužstvom, ale do tretej tretiny sme nastúpili s väčšou vervou a odhodlaním, čo napokon dostalo súpera pod tlak a boli z toho góly. Možno si naši hráči prečítali odkaz fanklubu na zábradlí, aby dali do hry srdce a hrdosť. Škoda toho zbytočného gólu na konci riadnej hracej doby, ale napokon sme v predĺžení rozhodli o našom víťazstve. Potešilo ma to, lebo samostatné nájazdy nám v tejto sezóne akosi nejdú.“

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Mrzí ma, že sme napokon prehrali, lebo stretnutie sme mali veľmi dobre rozbehnuté. Bol to kvalitný zápas, ktorý sa hral vo vysokom tempe. Hrali sme snaživo, bojovne a obetavo. Zastavila nás tretia tretina, v ktorej sme mali niekoľko vylúčených hráčov a inkasovali sme dva góly v oslabení. V tejto fáze hry sme si počínali dosť netakticky. Chcelo to rýchlejší pohyb a lepšiu reakciu hráčov pred našou bránkou. Vyrovnali sme so šťastím, ale v predĺžení sme urobili individuálnu chybu, čo stačilo na to, aby Martin vyhral.“

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

• Góly: 23. Gábriš (M. Trochta, Marek Haščák), 31. M. Trochta (Marek Haščák), 40. S. Saliji (V. Urban), 50. O.Ďuriš (Křetinský, V. Nemec) – 49. Gründling (D. Pašek, T. Višňovský)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška – Horínek, Tvrdoň, 3460 divákov

• Trenčín: Kováč – Fatyka, V. Urban, Křetinský, Homer, P. Mikuš, Gábriš, J. Mikuš, J. Liška – S. Saliji, Valčák, Paroulek – O. Ďuriš, Nedorost, V. Nemec – T. Radulay, M. Trochta, Marek Haščák – Lelenas, Bobček, L. Ružička – od 24. min Lelenas
  • Skalica: Rybár (40. Ondrejka) – Beňa, Jendek, M. Ivičič, Gula, Škadra, Gründling, Škápik, Šille – Pálffy, Zálešák, J. Mikúš -Kocák, Školiak, D. Pašek – T. Višňovský, Kutálek, Šátek – Horský, Mikušovič, F. Novák

Pred riedko zaplnenými tribúnami začala domáca Dukla aktívne aj za prispenia skalických hráčov, ktorí zbytočnými vylúčeniami dostávali súpera na koňa. Prvú gólovú šancu si Trenčania vypracovali až v 16. min, keď sa sám pred Rybárom ocitol S. Saliji, no skalického gólmana sa mu nepodarilo prekonať. Hosťujúci tím sa v týchto fázach hry opieral hlavne o aktívne bránenie stredného pásma.
Druhé dejstvo začali opäť lepšie domáci, ktorí si pri vylúčení Zálešáka vypracovali dve veľké gólové šance, no tie sa im nepodarilo využiť. O necelé dve minúty však už otvoril skóre Gábriš po strieľanej prihrávke od Trochtu z pravého kruhu. V 31. min pri vylúčení Parouleka unikol Nedorost, poslal prihrávku osamotenému Nemcovi, ten však dobre myslenú prihrávku netrafil najideálnejšie. O pár sekúnd neskôr vybojoval v strednom pásme puk Marek Haščák, nahral Trochtovi a ten v samostatnom úniku zavesil pod hornú žŕdku – 2:0. Keď už všetci aktéri pomýšľali na koniec druhého dejstva vysunul Urban Samira Salijiho, ktorý vkorčuľoval do útočného pásma a sekundu pred druhou sirénou príklepom prekonal Rybára. Toho potom v skalickej bránke nahradil Ondrejka.

Trenčan Samir Saliji strieľa na brankára... Foto: SITA
Trenčín - Skalica Trenčan Samir Saliji strieľa na brankára Skaličana Pavla Rybára.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa hra zrýchlila a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Miernu prevahu si vypracoval hosťujúci tím, ktorému sa v 49. min podarilo znížiť, keď sa v skrumáži pred Kováčom najlepšie zorientoval Gründling a pretlačil puk do bránky. O necelé dve minúty opäť viedli Trenčania o tri góly, keď Ďuriš tečoval Křetinského tvrdú strelu od modrej. V 57. min fauloval Ivičič unikajúceho S. Salijiho, no nariadené trestné strieľanie sám Saliji nepremenil. V samotnom závere sa ešte Nemcovi v nájazde podarilo obísť Ondrejku, ale trafil iba žŕdku prázdnej bránky.

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Do zápasu sme išli s nožom na krku, preto sme zvolili hru na tri útočné formácie. Som rád, že sa nám taktický zámer podaril. Pevne dúfam, že sme ušetrili sily pred sobotňajším televíznym stretnutím.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Takýmto výkonom by sme neuspeli nikde. V Trenčíne sa s jedným gólom nevyhráva. Moji zverenci nehrali dostatočne agresívne a slabo strieľali. Potrebujeme nový impulz, pretože na to, aby sme takéto zápasy vyhrávali, tím máme. Trenčín vyhral zaslúžene.“