Detroit v play-off skončil, Pens znížili na 2:3. Malkin zvalcoval Crosbyho!

Hokejisti Nashvillu sú v NHL prvým postupujúcim tímom do druhého kola play-off. Predators v piatom zápase série zdolali na svojom ľade Detroit 2:1 a celú sériu získali vo svoj prospech pomerom 4:1 na zápasy. Rozhodujúci úder hosťom zasadil Daniel Legwand, rodák z Detroitu, ktorý v prvej minúte tretej tretiny strelil víťazný gól.

21.04.2012 07:48
David Legwand a Alexander Radulov Foto:
Hrdinovia Nashvillu David Legwand a Alexander Radulov (vpravo).
debata (2)

Play-off NHL, 1. kolo Výc****hodnej konferencie:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

PITTSBURGH – PHILADELPHIA 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) – stav série: 2:3

Góly: 15. Sullivan (Letang, Neal), 27. J. Staal (Kennedy, Letang), 30. Kennedy (Cooke, J. Staal) – 12. Carle (Read, Jágr), 18. Hartnell (Briere, Giroux)
Strely na bránku: 23:26. Brankári: Fleury – Bryzgalov. Vylúčení: 5:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 18 628 divákov.
Hviezdy zápasu: Fleury, J. Staal, Carle.

Pittsburgh – Philadelphia vo videoskratke

Tučniaci odvrátili hrozbu vyradenia už druhýkrát, keď v domácom prostredí zdolali Philadelphii 3:2 a znížili stav série na 2:3. Penguins síce v prvej tretine dvakrát prehrávali o gól, v prostrednej časti ale dvomi zásahmi otočili vývoj zápasu a od polovice stretnutia sa už skóre nezmenilo.

Domácim zabral brankár Marc-Andre Fleury, ktorý viackrát predviedol skvelý zákrok na hranici svojich možností. Celkovo si pripísal 24 úspešných zákrokov, vrátane siedmich počas presilovky letcov v druhej tretine. Dal tak už zabudnúť na úvodné duly série, kedy zo 105 striel inkasoval dokopy 20-krát! „Neviem, či je to pre nás strašidelné, ale chytal naozaj výborne. Vyzerá to tak, že sa rozbehol, takže v šiestom dueli budeme mať čo robiť,“ priznal Scott Hartnell z Philadelphie.

V drese Pens sa opäť zapísal do listiny strelcov Jordan Staal, ktorý tak nadviazal na hetrik zo štvrtého duelu ďalším presným zásahom. „Stále sme na tom rovnako – buď vyhráme alebo je po nás. Teraz nás čaká cesta do Philadelphie, budeme bojovať, aby sme sa mohli ešte raz vrátiť do svojej arény,“ vyhlásil Staal.

Zvláštny zápas Sidney Crosbyho

Bez bodu skončil duel kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Tomu sa v play-off nedarí podľa predstáv, nie je pre svoj tím až taký užitočný, ba dokonca v piatom stretnutí si čo-to musel vytrpieť aj od vlastných spoluhráčov! Najskôr ho totiž bodyčekom zvlacoval Jevgenij Malkin, potom sa zrazil aj s Derekom Engellandom, následne hlavou narazil do žŕdky, a aby toho nebolo dosť, dostal sa do kolízie s jedným z rozhodcov.

Šiesty zápas série je na programe v nedeľu vo Wells Fargo Center vo Philadelphii.

Play-off NHL, 1. kolo Západnej konferencie:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

NASHVILLE – DETROIT 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) – konečný stav série: 4:1

Góly: 17. Radulov (Legwand), 41. Legwand (G. Bourque, Radulov) – 34. Hudler (Filppula, Zetterberg)
Strely na bránku: 25:22. Brankári: Rinne – Howard. Vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 17 113 divákov.
Hviezdy zápasu: Legwand, Radulov, Rinne.

Hrdinom Nashvillu sa stal David Legwand, ktorý mal prsty v oboch góloch. Najskôr u zadného mantinelu vybojoval puk a predložil ho pred bránkou úplne voľnému Alexandrovi Radulovovi. Za hostí síce vyrovnal skóre zápasu český útočník Jiří Hudler, keď do bránky súpera doklepol nahodenie Valtteriho Filppulu, no v úvode tretej časti rozhodol spomínaný Legwand.

Nashville – Detroit vo videoskratke

V tesnej a vyrovnanej sérii mali predátori nielen o niečo viac hokejového umu, ale aj šťastia. Do ďalšieho kola ich poslal hokejista, ktorého život je spätý práve s Detroitom. David Legwand sa totiž v „Hockeytowne“ naradil, no od začiatku klubu z Nashvillu pôsobí práve u predátorov. Jeho veľký moment prišiel v 13 sekunde tretej tretiny, keď domáci ihneď po buly založili útočnú akciu s koncovkou Legwanda.

„Leggie je hráč, o ktorom tvrdím už dlho, že môže rozhodovať podobné zápasy. Dnes to dokonale potvrdil. Za svoje predstavenie by som ho ohodnotil jednotkou s hviezdičkou,“ priznal tréner postupujúceho mužtva Barry Trotz.

V Detroite zavládol nielen smútok, ale aj strach o budúcnosť kapitána Nicklasa Lidströma. Ten oslávi čoskoro už 42-narodeniny a pred touto sezónou avizoval, že by to mal byť už jeho posledný rok v profilige. „Momentálne cítim veľké sklamanie, najmä z toho, že v posledných dvoch dueloch sme strelili vždy len jeden gól,“ priznal a k svojej budúcnosti v NHL dodal: „Uvidíme, čo bude, o niekoľko týždňov. Musím si to dobre rozmyslieť, uvidím aj na základe rozhovoru s generálnym manažérom Detroitu Kennym Hollandom,“ uviedol sedemnásobný držiteľ Norris Trophy pre najlepšieho obrancu ligy.