Chicago je blízko k vypadnutiu, Brodeur prekonal rekord

Hokejisti Chicaga prehrali vo štvrtom zápase 1. kola play-off NHL s Phoenixom 2:3 po predĺžení. Coyotes sa v sérii ujali vedenia 3:1.

20.04.2012 07:17
Chicago, sklamanie Foto: ,
Sklamaní hokejisti Chicaga.

Západná konferencia, 1. kolo play-off

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

Phoenix zvíťazil po tretíkrát v prebiehajúcej sérii výsledkom 3:2 po predĺžení. Rozhodujúcim strelcom bol rovnako ako predchádzajúcom stretnutí Mikkel Boedker. Coyotes budú môcť o svojom postupe rozhodnúť v sobotu pred domácimi fanúšikmi.

Góly padali až v tretej tretine. Phoenix si vytvoril vedenie vďaka Shaneovi Doanovi a Taloyrovi Pyattovi, ktorí sa presadili v roz­medzi 44 sekúnd. Domáci znížili Brendanom Morrisonom. Zápas poslal do predĺženia v predposlednej minúte Michael Frolík. V ňom zaznamenal víťazný gól hneď z prvej strely Boedker, ktorý zavŕšil svoje sólo zo stredného pásma. Za Chicago nenastúpil zranený Marián Hossa.

**

**

CHICAGO – PHOENIX 2:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1) – stav série: 1:3

Góly: 51. Morrison (Toews, Hjalmarsson), 59. Frolík (Bolland, Oduya) – 48. Doan (Whitney), 48. Pyatt (Vermette, Vrbata), 63. Boedker (Gordon, Yandle).
Strely na bránku: 32:19. Brankári: Crawford – Smith. Vylúčení: 3:5,  Bollig na 5 min – Bissonnete na 10 min+dkz, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 22 111 divákov.
Hviezdy zápasu: Boedker, Doan, Morrison.

Krok od postupu do semifinále konferencie delí hokejistov St. Louis. O víťazstvo tímu, v ktorého bránke pre zranenie chýbal slovenský gólman Jaroslav Halák, sa zaslúžili B.J. Crombeen a Andy McDonald.

Gólman Brian Elliott prišiel o čisté konto na konci zápasu, no aj on výrazne prispel k tomu, že Blues majú výhodu troch postupových mečbalov. „Hovorí sa, že štvrtý zápas v sérii je najťažší. Nám sa ho podarilo zvládnuť, no ešte nie sme v ďalšom kole. Pred návratom domov sme ale v pohode,“ povedal Elliott.

V drese San Jose odohral premiérový zápas v tohtoročnom play-off Michal Handzuš, no do bodových štatistík sa nezapísal.

**

**

SAN JOSE – ST. LOUIS 1:2 (1:1, 1:0, 0:0) – stav série: 1:3

Góly: 59. Thornton (Couture, Burns) – 8. Crombeen (Berglund, Perron), 53. McDonald (Berglund, Perron).
Strely na bránku: 25:24. Brankári: Greiss – Elliott. Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 17 562 divákov.
Hviezdy zápasu: McDonald, Elliott, Berglund.

Východná konferencia, 1. kolo play-off:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

Veľkú zásluhu na víťazstve Washingtonu nad Bostonom má gólman Braden Holtby. Kryl 44 striel súpera, Capitals vyrovnali stav série po víťazstve 2:1 na 2:2. „Má našu dôveru a je veľmi sebavedomý. Každý by bol rád, keby mal v mužstve podobného hráča,“ povedal Brooks Laich Z Washingtonu, autor asistencie na úvodný gól duelu.

Kapitán Bruins Zdeno Chára zaznamenal šesť streleckých pokusov a na ľade bol pri oboch inkasovaných góloch Bostonu. Jeho spoluhráči síce prestrieľali Capitals v pomere 45:21 (v tretej tretine v tejto štatistike dominovali 13:3), no gól sa podarilo streliť len Richovi Peverleymu.

**

**

WASHINGTON – BOSTON 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) – stav série: 2:2

Góly: 2. Johansson (Laich), 39. Semin (Aucoin, Ovečkin) – 14. Peverley (Campbell).
Strely na bránku: 21:45. Brankári: Holtby – Thomas. Vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18 506 divákov.
Hviezdy zápasu: Holtby, Semin, Seidenberg.

New Jersey vyrovnalo stav série s Floridou na 2:2 po hladkom víťazstve 4:0. Brankár Martin Brodeur si udržal čisté konto. V play-oof to bola už jeho 24. nula, čím sa stal rekordérom súťaže. V historických tabuľkách predstihol ďalšiu legendu Patricka Roya.  "Martin má našu dôveru ako nikto iný. Ani prehra v predchádzajúcom zápase ním neotriasla a podal skvelý výkon, povedal útočník Zach Parise, ktorý v 27. minúte otvoril skóre. O zvyšné góly sa tretej tretine postarali Steve Berner, Travis Zajac a Iľja Kovaľčuk.

Florida využila v prvých troch zápasoch šesť z desiatich presiloviek, tentoraz sa im nedarilo. „Vraciame sa na náš ľad, na ktorom sa budú hrať dva z troch prípravných zápasov. Chceme to využiť,“ uviedol útočník Panthers Stephen Weiss. Jeho spoluhráč Tomáš Kopecký zaznamenal jeden mínusový bod.

**

**

NEW JERSEY – FLORIDA 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) – stav série: 2:2

Góly: 27. Parise (Zajac, Židlický), 43. Bernier (Gionta, Brodeur), 44. Zajac (Clarkson, Salvador), 49. Kovaľčuk (Harrold, Salvador).
Strely na bránku: 27:26. Brankári: Brodeur – Clemmensen. Vylúčení: 9:6,  , presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 17 625 divákov.
Hviezdy zápasu: Brodeur, Parise, Gionta.