Posledná aktualizácia: 13.05.2011 18:36:46
Švédsko
25. Berglund, 36. Bäcklund, 49. Ericsson, 53. Silfverberg, 60. Berglund
Začiatok: Podrobná on-line reportáž

Pravda.sk ďakuje za sledovanie online prenosu, ďalší prinesieme už o malú chvíľu, keď na druhé semifinále nastúpia Rusko s Fínskom.

Zápas sa skončil. Švédsko postúpilo do finále majstrovstiev sveta víťazstvom 5:2 nad Českom.

gól 60

Berglund gólom do prázdnej bránky rozhodol! Necelú minútu pred koncom vedie jeho tím 5:2!

59

Dôležité buly Česi nevyhrali, ale naďalej bojujú v pásme.

59

Česi hrajú power play.

59

Zápas vrcholí, Švédi sa minútu a pol pred koncom oslobodili. Čáslava ihneď zaviezol puk späť do švédskej tretiny a Fasth musel prerušiť hru.

58

Silfverberg sa chcel medzi dvoma Čechmi pretlačiť pred Pavelca. Po obrannom zákroku sa ocitol na ľade, rozhodca neodpískal.

58

Škoula teraz preváhal výborný moment na strelu, ale Česi držali tretinu. Len na chvíľu.

57

V útočnej tretine sa dostal k puku Eriksson a ihneď vystrelil. Pavelec nemusel zasiahnuť.

56

Jágr zatiahol puk do tretiny, ale švédsky obranca sa mu dobre postavil do cesty a zneškodnil akciu v jej začiatku.

gól 55

A je tu zníženie!!! Patrik Eliáš po prihrávke Voráčka svojím druhým gólom upravil skóre na 2:4.

54

Hadamczikovci sa nevzdávajú. K strele sa dostal Rachůnek, jeho pokus bol zblokovaný.

54

Švédi zasadili súperovi štvrtý úder a vyzerá to, že majú zápas definitívne pod kontrolou.

gól 53

Švédi sa tešia z gólu a rozhodca ho potvrdil!!! Silfverberg po zmätkoch v bránkovisku Pavelca, ktorému vypadol puk po Krügerovej akcii spoza bránky, zvýšil na 4:1!!!!

52

Českí hráči sa snažia usadiť v útočnom pásme, zatiaľ len zvádzajú osobné súboje pri mantineli. Nič s tým nezmohol ani Jágr, ktorého dnes na ľade nie je tak cítiť ako v dueli s USA.

51

Na modrej sa k strele dostal Čáslava, čo vystihol Ericsson a stihol zblokovať jeho projektil.

50

Silfverbergovu strelu pre istotu posúdil aj videorozhodca. Platí skóre 3:1 pre tri korunky.

50

Do útoku sa pustil Hubáček, vystrelil nepresne.

šanca 49

Znova traja proti jednému! Silfverberg vystrelil a trafil hornú žrď, odtiaľ sa puk odrazil do žrde a pred bránku!

gól 49

Švédi vedú 3:1!!! Po prečíslení troch na jedného perfektne Bäcklund prihral Ericssonovi a ten nedal Pavelcovi šancu.

šanca 48

Rolinek v čistej šanci minul! Po odrazení puku od zadného mantinelu sa k strele dostal Eliáš, ale ani ten neprekonal Fastha.

47

Česi opäť vyhrali buly, ale prišli o puk.

47

Škoula po vhadzovaní tvrdo vystrelil od modrej, Fasth bol na svojom mieste.

47

Teraz si v rozohrávke nerozumeli švédski hráči, po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred Fastha.

46

Židlický šiel do útoku prirýchlo, postavenie mimo hry. Česi však musia útočiť, čas na vyrovnanie sa kráti.

45

Voráček opäť pred bránkou, kde sa mu nepodarilo sklepnúť nad ľadom letiaci puk. Hra sa presunula hneď na druhú stranu, kde po strele prerušil hru Pavelec.

45

Michálek si našliapol do útoku po prihrávke Eliáša, Larsson ho výborne vytlačil zo streleckej pozície.

šanca 44

Berglund mal na hokejke svoj druhý gól! Rachůnek chýbal v obrane a po pase Jimmyho Ericksona mohol Berglund prekonať Pavelca, no nevyšlo to.

43

Tedenby si pokorčuľoval v útočnom pásme a šikovne sa dostal až do streleckej pozície. Už dvíhal ruky nad hlavu, čo bolo zbytočné.

šanca 42

Výborná prihrávka na Eliáša! Toho pred bránkou našiel Škoula, Fasth dobre zasiahol.

41

Pääjärvi sa ocitol na ľade po zákroku zozadu, rozhodca ho neposúdil ako faul.

41

Začala sa posledná tretina.

40

40

Je aj po druhej presilovke, v ktorej si Švédi nevypracovali žiadnu čistú šancu.

39

Eliáš sa takmer dostal do šance! Po návrate na ľad z trestnej lavice ho našiel Rolinek, ale Petrasek sa stihol vrátiť včas.

39

Berglund vystrelil nepresne z prvej, potom sa dostal aj k druhej, to už zasiahol Plekanec.

39

Plekanec vyhral buly a poslal puk do stredného pásma. Aj druhý zákrok mu vyšiel výborne.

vylúčenie 38

Švédska presilovka pokračuje, ale 5:3! Nervy na uzde si neudržal Michálek a Švédi budú hrať o dvoch hráčov 43 sekúnd.

38

Lui Eriksson nedal! Blafák mu veľmi nevyšiel a český brankár v správny moment zasiahol hokejkou.

šanca 38

Trestné strieľanie! Rachůnek po veľkej šanci Švédska chytil puk v bránkovisku rukou a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Ešte predtým pri Larssonovej príležitosti výborne zasiahol Pavelec.

37

Na začiatku početnej výhody Švédi stratili pásmo.

vylúčenie 37

Roztržka pred Pavelcom po ďalšej švédskej šanci. Na trestnú lavicu ide za hrubosť Eliáš.

36

Na druhej strane sa snažil niečo so skóre urobiť Hubáček, Larsson mu vložil hokejku do strely a nedopustil ohrozenie Fastha.

šanca 36

Do ďalšej šance sa dostal predtým vylúčený Krüger, tentoraz Pavelec dobre zasiahol.

gól 36

Švédi vyhrávajú 2:1!! Krásnou strelou švihom poslal svoj tím do vedenia Bäcklund.

35

Presilovka sa skončila.

35

Berglund sa dostal dokonca do útoku, kde ho zastavil Jágr. Švédski fanúšikovia si pýtali vylúčenie, rozhodcovia to videli inak.

šanca 34

Rachůnek mal gól na hokejke! Po výbornej prihrávke Eliáša a posunutí puku bol pred ním už len Fasth, ktorý teraz podržal svoj tím.

34

Švédi na úvod vyhodili puk, ale súper sa do pásma veľmi rýchlo vrátil.

vylúčenie 33

Vylúčenie na švédskej strane. Na lavici sedí Krüger.

33

Tedenby sa pokúsil o parádičku a takmer to vyšlo. Zadovkou naslepo hľadal pred Pavelcom Silfverberga, ktorý bol krok od puku.

šanca 32

Perfektný zákrok Pavelca! Švédi sa veľmi rýchlo dostali do pásma po odrazenej strele na druhej strane. Po zadovke sa k delovke pri ľavom kruhu dostal Persson a Pavelec reflexívne zasiahol.

31

Mierna roztržka pred Pavelcom. Po Larssonovej akcii gólman prikryl puk, o ktorý sa Švédi ešte usilovali, čo sa tímu v červenom pramálo páčilo.

šanca 31

Backlund tentoraz prekorčuľoval až do tretiny a dostal sa aj k zakončeniu. Jeho bekhend bol slabý a Plekanca nemal šancu zaskočiť.

30

Backlund dobre vypichol puk súperovi a šiel so spoluhráčom do situácie 2:2, no po prihrávke vkorčuľoval do pásma priskoro a je z toho postavenie mimo hry.

29

Po góloch dostala hra správne grády. Pomer striel sa pomaly vyrovnáva, Švédi sa však nedostávajú do takých vyložených šancí ako ich súper.

28

Berglundova strela sa už dostala k Pavelcovi, ktorý spoľahlivo zasiahol betónom.

28

V dobrom obrannom zákroku bol aj Židlický, ktorý zase zblokoval pokus Pääjärviho.

28

Gunnarsson vytiahol puk nielen do stredného pásma, ale až do útoku, ktorému sa do strely hodil Michálek a podržal pod sebou puk.

šanca 28

Fasth opäť v pohotovosti. Gól na hokejke mal Plekanec, ktorý sa nepresadil stojac nemu zoči-voči.

27

Teraz to tam poriadne točia Česi, po Eliášovi sa do šance dostal Michálek a snažil sa aj Průcha. Fasth všetko ustál.

šanca 26

Vyložená šanca Eliáša! Po nádhernej prihrávke Židlického cez celé klzisko sa Eliáš sám rútil na Fastha, ale netrafil bránku.

26

Švédi sú nabudení po vyrovnávajúcom góle. Do šance sa dostal Larsson, Pavelec zasiahol s dosť veľkými problémami.

gól 25

Vyrovnané!!! Presilovku využil Berglund, ktorý od modrej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

24

Michálek na úvod vyhodil puk, po ňom sa to podarilo aj Eliášovi.

vylúčenie 24

Vylučuje sa. Na trestnú lavicu odišiel Červenka po zbytočnom hákovaní v útočnej tretine.

šanca 23

Tre kronor sa na chvíľu usadili v útočnom pásme. Po množstve súbojov pri mantineli sa do veľkej šance dostal Thörnberg. Pavelec mal síce zakrytý výhľad, ale vytiahol krásny semafor.

22

Švédi by sa radi pokúsili o rýchlu odpoveď, ale Česi výborne napádajú.

gól 21

Gól Česka! Skóre otvoril Patrik Eliáš. Michálek potiahol akciu až takmer do rohu, odkiaľ nahodil puk pred Fastha a Eliáš ho pohotovo poslal za jeho chrbát.

21

Hneď po buly musel zasiahnuť Pavelec, ktorého preveril Thörnberg. Krátko nato sa naňho rútil Pääjärvi, ale na puk nedosiahol a český brankár prerušil hru.

21

Pomer striel po prvej časti je 14:9 z pohľadu Česka.

20

Prvá tretina sa skončila. Bola to bojovná dvadsaťminútovka, napriek tomu rozhodca nemusel vylúčiť ani jedného hráča. Čistých šancí bolo minimum.

19

Rachůnek to dal Frolíkovi na teč, tá sa nevydarila. Po ďalšej snahe sa na modrej dostal k strele Michálek. Ani tento puk neskončil za Fasthom.

18

Česi majú mierne problémy dostať sa z obrany.

17

Silfverberg tak dlho za bránkou hľadal niekoho pred ňou, až sa rozhodol zakončiť sám. Pavelec si dobre postrážil bližšiu žrď.

16

Marek bol teraz veľmi dobre postavený pred Fasthom a aj dostal prihrávku, ale tiesnený nemal dosť priestoru na úspešné zakončenie.

16

Thörnberg zviedol súboj s Čáslavom, čoho výsledkom je posunutá bránka Pavelca.

15

Hluché dve minúty ukončilo postavenie Česka mimo hry. Súper síce toho veľa nevymyslel, ale v bránení na červenej je výborný.

14

Švédi strácajú v strednom pásme čoraz viac pukov a už veľmi dlho sa preto nedostali k poriadnej akcii.

13

Centimetre teraz delili Frolíka, aby sa úplne osamotený ocitol pred Fasthom v gólovej šanci. Hľadal ho tam Eliáš, ktorý poslal o niečo menej presnú prihrávku, než bolo potrebné.

12

Opäť Fasth. Novotný sa zbavil brániaceho Berglunda a vytvoril si priestor na strelu. Švédsky gólman nemal zakrytý výhľad a spoľahlivo zasiahol.

šanca 11

Zatiaľ najväčšia šanca Česka. Jágr našiel v pravom kruhu postaveného Červenku, po jeho strele vytiahol Fasth výborný zákrok. Akcia pokračovala ďalej a Fasth sa musel mať na pozore, aby si udržal čisté konto.

11

Persson bol veľmi tvrdo narazený na mantinel. Vyzeralo to škaredo, ale Švéd sa postavil a v poriadku hrá ďalej.

10

Michálek zvádza dlhé a tvrdé súboje o udržanie útočného pásma. Nepodarilo sa mu to na prvý ani druhý pokus.

9

Hubáčkovi sa nepodarilo prekvapiť Fastha, Česi aspoň získali vhadzovanie v útočnej tretine.

8

Pääjärvi si sklomplikoval situáciu. Na modrej nezastavil puk, stratil pásmo a mal sa čo obracať, aby ubránil Průchu.

8

Židlický sa dstal k tvrdej strele od modrej, ktorá bola zblokovaná. Švédi hneď vyrazili do protiútoku a zasiahnuť musel aj Pavelec.

7

Chyby sú často na oboch stranách, najmä rozohrávka v strednom pásme robí problém Čechom i Švédom.

6

Fasth musel opäť prerušiť hru po snažení Jágra, ktorý mal zálusk na dorážku.

5

Červenka sa dostal do tesnej blízkosi Fastha, no už nemal dosť času na presnú strelu. Takisto mu tam zavadzal Fernholm.

5

Švédi veľmi aktívne napádajú, teraz takmer po chybe v českej rozohrávke získali pásmo. Takisto viac strieľajú.

4

Prvý zákrok Fastha, keď z ľavej strany vystrelil Michálek.

4

Eliáš nemôže hrať. Dostal vysoký puk do tretiny a modrú čiaru prekorčuľoval o niečo skôr.

3

Plekanec sa prihrávkou z rohu snažil nájsť spoluhráča v medzikruží. Žiaden tam nebol, Česi prišli o pásmo.

2

Pavelec dobre zasiahol pri strele Bäcklunda.

2

Marek zatiahol puk do útočného pásma. Proti nemu však stálo všetkých päť Švédov, ktorí dobre pokryli protihráčov a z českej akcie nič nebolo.

1

Pavelec po nahodenej strele ukryl puk do lapačky, vhadzuje sa pred ním. Švédi sa usadili v pásme.

1

Vo švédskom pásme sa snaží získať pri mantineli puk Eliáš, obrana troch koruniek mu to nedovolila.

1

Prvá tretina sa začala.

Česi doposiaľ nepustili ani jeden zápas, na konte majú sedem víťazstiev v riadnom hracom čase v rade.

Oba tímy postúpili do semifinále s relatívne jednoznačným skóre. Českí reprezentanti, ktorí neboli spokojní so svojím štvrťfinálovým výkonom, vyhrali nad USA 4:0, Švédsko si poradilo s húževnatým Nemeckom 5:2.

Dobrý deň, Pravda.sk vás víta pri sledovaní online prenosu zo zápasu semifinále majstrovstiev sveta medzi Českom a Švédskom.