Bystrica vyškolila Košice 5:1

Hokejisti Banskej Bystrice výborným výkonom zdolali v 24. kole Slovnaft extraligy súpera z Košíc 5:1.

29.11.2008 19:56
Lipovský Košice Foto:
Brankár Košíc Miroslav Lipovský dlho držal svoj tím nad vodou.

Hokej – Slovnaft extraliga – 24. kolo:

HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

• Góly: 3. Igor Majeský (Ľ. Sabol, Paľov), 25. Bulík (Pardavý), 45. Ľ. Sabol (Brumerčík), 45. Tománek (Bulík, Pardavý), 51. Češík (Ižvolt, Škvaridlo) – 34. Húževka (Kmiť, Šimurda). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Horínek, M. Orolin, 2430 divákov
  • B. Bystrica: I. Petrík – Paľov, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Veber, Tomaška – Tománek, Bulík, Pardavý – Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský – Ižvolt, Češík, Škvaridlo – J. Babic, M. Babic, T. Sýkora
  • Košice: Lipovský – M. Šterbák, Gajdoš, Tabaček, Chmelo, Špelda, M. Kozák – Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš – Šimurda, S. Gron, Rudolf Huna – Ščurko, Húževka, Kmiť – J. Kopecký, J. Sýkora, Petričko

Domáci začali duel vo veľkom štýle. Nevyužili síce presilovku o dvoch hráčov, no hneď po tom, ako nastúpil na ľad druhý vylúčený Tabaček, sa predsa len presadili. Po prihrávke Sabola sa k puku dostal Majeský a z troch metrov a prestrelil Lipovského – 1:0. Banskobystričania mohli zvýšiť v 8. min, ale Ižvolt vo vyloženej šanci nespracoval puk. V 9. min nevyužil v oslabení brejk Majeský a potom v 10. min neuspel ani Češík. V 15. min Šimurda prekvapil strelou do žrde, o minútu neskôr sa nepresadil pred Petríkom Húževka.

Domáci zvýšili vedenie až v druhej tretine, keď v 25. min prešiel po pravej strane Bulík, dostal sa až pred Lipovského a v páde ho prekonal – 2:0. Domáci mohli ísť do trojgólového vedenia ak by Majeský pretavil sólo v oslabení do gólovej podoby. V polovici zápasu sa na opačnej strane nepresadil Gron, no šancu mal opäť aj domáci Majeský. Hostia znížili v 34. min. Spätnú prihrávku poslal spoza bránky Kmiť a Húževka bez prípravy po ľade prekonal Petríka.

V III. tretine jednoznačne na ľade dominovali Bystričania. Na 3:1 zvýšil v 45. min Sabol, keď dorazil puk po strele Brumerčíka. O 55 sekúnd neskôr vystrelil Bulík a tentoraz vyrazený puk od brankára Lipovského poslal do bránky Tománek. O pár sekúnd na to mohol skórovať Jánoš, no jeho sólo nebolo úspešné, pretože puk skončil na konštrukcii košickej bránky. Prevahu dokumentoval domáci v 51. min Češík, keď ťažil z perfektnej práce Škvaridla a z prihrávky Ižvolta. Záver zápasu sa už iba dohrával za podpory divákov.

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „Po prehre v Martine sme si povedali pár slov, čo treba zmeniť a ako pristupovať k zápasu. Proti Košiciam sme si vypracovali viac streleckých príležitostí. Košice držal výborný brankár Lipovský. Až tretia tretina nám vyšla strelecky. Som rád, že mi dali chlapci takýto darček k meninám i k narodeninám. Podali všetci do jedného super výkon.“
** **
Anton Tomko (tréner Košíc):
„Po našom vysokom víťazstve a vysokej prehre Bystrice sa zrodil nečakaný výsledok. Nepamätám si, kedy sme dostali na ľade súpera päť gólov. Robili sme veľa chýb, čo domáci využívali, mali viac šancí. Podali sme neoslnivý výkon. Po taktickej stránke úplne zlý. V dvoch tretinách nás držal brankár Lipovský, no v tretej sa už domáci presadili a zaslúžene vyhrali.“