Boston vyrovnal, Vancouver vypadol

Hokejisti Bostonu Bruins vyrovnali v play off NHL sériu s Washingtonom na 3:3, druhý finalista z vlaňajška a víťaz základnej časti Vancouver po prehre s Los Angeles vypadol.

23.04.2012 01:59 , aktualizované: 07:56
Washington - Boston. Foto:
Washington - Boston.

1. kolo play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

WASINGTON – BOSTON 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1, 0:1) – stav série: 3:3

Góly: 10. Green (Ward, Hamrlík), 40. Chimera (Bäckström , Hamrlík), 56. Ovečkin (Backstrom) – 6. Peverley (Ference, Bergeron), 17. Krejčí (Lucic, Peverley), 52. Ference (Seguin), 64. Seguin (Lucic, Krejčí)
Strely na bránku: 39:31. Brankári: Holtby – Thomas. Vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 18 506 divákov.
Hviezdy zápasu: Seguin, Bäckström, Ference.

Obhajca mal nôž na krku, ale 20-ročný útočník Tyler Seguin si nemohol vybrať lepší čas na strelenie svojho prvého gólu v sérii. V 4.min predĺženia zabojoval pri rozohrávke domácich Krejčí, prihral Lucicovi, ktorý ihneď posunul puk do šance Seguinovi a ten si vychutnal brankára Holtbyho.

Washington celý zápas iba doťahoval tesný náskok hostí, ktorí konečne našli recept na mladíka Bradena Holtbyho v bránke. Od roku 1998 sa nikomu nepodarilo obhájiť Stanley Cup. Boston to môže zmeniť, no najskôr musí zvládnuť siedmy zápas série, ktorý sa hrá v stredu. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade najviac času zo všetkých hráčov – vyše tridsať minút!

Washington – Boston vo videoskratke

1. kolo play-off NHL, Západná konferencia:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

VANCOUVER – LOS ANGELES 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) – konečný stav série: 1:4

Góly: 15. H. Sedin (D. Sedin, Hamhuis) – 44. Richardson (Doughty), 65. Stoll (Lewis).
Strely na bránku: 27:37. Brankári: Schneider – Quick. Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18 890 divákov. Hviezdy zápasu: Stoll, Quick, Schneider.

Brankár Jonathan Quick doviedol svoju misiu až do konca. Opäť bol oporou Los Angeles, pustil za seba puk len po strele Henrika Sedina. Richardson v 3. tretine vyrovnal a Stoll v 64. minúte zápasu rozhodol o postupe hostí. Los Angeles sú desiatym tímom od zavedenia tohto formátu, ktorý z pozície nasadenej osmičky vyradil jednotku a šiestym tímom, ktorý v 1. kole vylial z pohára držiteľa Prezidenstkej trofeje. „Možno sme nezískali Prezidentskú trofej, ale zjavne sme sa lepšie pripravili na play off,“ skonštatoval hrdina série Quick.

Los Angeles nastúpi v druhom kole proti St. Louis, ale ešte pred tým si Kings vychutnajú oslavy postupu. Do druhého kola sa dostali naposledy v roku 2001.

Vancouver vyhral základnú časť NHL aj vlani a potom sa prebil až do finále, kde prehral v siedmom zápase s Bostonom. „Pravdupovediac, je jedno či prehráte siedmy zápas vo finále, alebo piaty v prvom kole. V oboch prípadoch je to zničujúce,“ uviedol Daniel Sedin.