Blues zažili hororovú tretinu, Rangers Gáboríkova asistencia nepomohla

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v druhom zápase 2. kola play off na domácom ľade s Washingtonom 2:3. V sérii hranej na štyri víťazstvá je stav nerozhodný 1:1.

01.05.2012 07:32
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík nemá problém odohrať puk aj po sediačky.

Východná konferencia, 2. kolo play off

NY RANGERS – WASHINGTON 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
stav série: 1:1

Góly: 20. Richards (GÁBORÍK, Del Zotto), 47. Callahan (Del Zotto, Richards) – 13. Knuble (Aucoin, Ward), 18. Chimera, (Hendricks, Beagle), 53. Ovečkin (Bäckstrom).
Strely na bránku: 28:25. Brankári: Lundqvist – Holtby. Vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Holtby, Del Zotto, Ovečkin

V druhom súboji medzi Rangers a Capitals ťahali tentokrát víťazi základnej časti za kratší koniec. Vo vyrovnanom zápase dokázali domaci dvakrát vyrovnať, ale na gól Alexandra Ovečkina z 53. minúty už nezareagovali.

Ruský útočný tank si tak mohol dokonale vychutnať, ak chutí víťazný presný zásah v Maddison Square Garden. Navyše, fanúšikov Rangers si dovolil provokovať rukou priloženou k uchu na znak, že ich nepočuje. Zaplnená hala totiž v oboch zápasoch spievala celých osem minútˇchorál, v ktorom vyjadrila, že o Ovečkinovi si nemyslí nič dobré.

„Zaplatili si, tak nech kričia. Mne to nevadí. Napokon, aj vo Washingtone sú fanúšikovia rovnakí,“ vyjadril sa po zápase pre nhl.com Ovečkin.

Séria sa teraz sťahuje na dva duely práve do Washingtonu.

Zápas NY Rangers – Washington vo videoskratke

Západná konferencia, 2. kolo play off

ST. LOUIS – LOS ANGELES 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
stav série: 0:2

Góly: 21. McDonald (Backes, Russell), 46. D´Agostini (Backes, McDonald) – 1. Richards (Penner), 15. Kopitar (Brown), 19. Carter (Penner, Richards), 20. Kopitar (Williams, Brown).
Strely na bránku: 29:21. Brankári: Elliot (od 59. min Allen) – Quick. Vylúčenia: 6:9, navyše: King a Crombeen 5 min (bitka), Richards a Berglund 4 min (hrubosť), Nolan, Backes, Colaiacovo a Brown 10 min (osobný trest), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 19 366 divákov.
Hviezdy zápasu: Kopitar, Brown, Oshie.

Po tom, ako Blues prehrali doma v prvom zápase 1:3, nestačili na súpera z Los Angeles ani v druhom meraní síl. O všetkom podstatnom rozhodla už prvá tretina.

Tá bola pre domácich, ktorým stále chýba zranený slovenský brankár Jaroslav Halák, ako z hororu. Inkasovali v nej štyri góly, keď najmä v závere dovolili kráľom skórovať dvakrát v rozpätí 66 sekúnd.

Úvodné dejstvo prinieslo aj ručú výmenu medzi Kingom a Crombeenom. Celkovo udelili rozhodcovia 108 trestných minút. Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že St. Louis hralo až deväť presilových hier, žiadnu z nich nevyužilo. Naopak, druhý gól z hokejky Anže Kopitara inkasovalo počas svojej početnej výhody.

Slabý večer mal aj brankár Elliot. Ten inkasoval päť gólov z 21 striel. Aj to sú dôvody, prečo Blues prehrávajú v sérii už 0:2 a na ľade LA musia minimálne v jednom zápase zvíťaziť – ak sa chcú udražať v hre o Stanleyho pohár.