Fíni si poradili so Švajčiarskom, Bielorusi otočili duel proti Kazachstanu

V utorňajšom súboji dvoch doteraz nezdolaných tímov helsinskej H-skupiny na majstrovstvách sveta v hokeji zvíťazilo domáce Fínsko nad Švajčiarskom 5:2.

08.05.2012 17:47 , aktualizované: 22:07
Fíni, radosť Foto: ,
Gólová radosť fínskych hokejistov.

Vo veľmi dobrom stretnutí boli prvé dve tretiny vyrovnané. Švajčiari boli favoritovi nepríjemným súperom. V 7. min otvoril skóre Jarkko Immonen. Švajčiari bojovali a v 26. min ako prví na šampionáte prekonali fínskeho brankára, keď sa proti Karimu Lehtonenovi presadil Andres Ambühl.

Z vyrovnania sa však švajčiarsky tím netešil dlho: po 21 sekundách vrátil Fínom vedenie Leo Komarov a v 37. min pridal svoj druhý gól v tomto zápase Immonen. V 38. min pri presilovke znížil Roman Wick, ale domáci v polovici tretej tretiny dvoma gólmi Valtteriho Filppulu definitívne rozhodli.

Fínsko po dvoch zhodných výsledkoch 1:0 proti Bielorusku a Slovensku prvýkrát na šampionáte zvíťazilo výraznejším rozdielom.

V prvom utorňajšom zápase zdolali Bielorusi Kazachstan 3:2. V helsinskej Hartwall Arene pritom prehrávali v 28. min 0:2 po veľkom kikse brankára Andreja Mezina, ale práve tento moment akoby ich naštartoval – už do konca druhej tretiny zvládli priebežný obrat a napokon si udržali mierny náskok.

Výsledky – H-skupina:

Bielorusko – Kazachstan 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

• Góly: 29. Koľcov, 34. Grabovskij (Graborenko), 34. Kovyršin – 3. Krasnoslabodcev, 28. Krasnoslabodcev (Dudarev, Jeremejev)
  • Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Fraňo (ČR), Levonen (Fín.) – Kilian (Nór.), Wilmot (Kan.), 3229 divákov

Fínsko – Švajčiarsko 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

• Góly: 7. Immonen (Niskala, Salmela), 27. Komarov (Järvinen, Joensuu), 37. Immonen (Pesonen, Mikael Granlund), 50. Filppula (J. Jokinen, Hietanen), 52. Filppula (Väänänen, J. Jokinen) – 26. Ambühl (L. Sbisa), 38. Wick (Streit)
  • Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: 38. Joensuu (Fín.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Lewis (Kan.) – Schrader, Schulz (obaja Nem.), 12 448 divákov.